NEYZEN TEVFİK KOLAYLI 7. ŞİİR ve EDEBİYAT FESTİVALİ BAŞLADI… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

NEYZEN TEVFİK KOLAYLI 7. ŞİİR ve EDEBİYAT FESTİVALİ BAŞLADI…

NEYZEN TEVFİK KOLAYLI 7. ŞİİR ve EDEBİYAT FESTİVALİ BAŞLADI…

BAFRA ULUSLARARASI NEYZEN TEVFİK KOLAYLI 7. ŞİİR ve EDEBİYAT FESTİVALİ BAŞLADI.
Bafra Musiki Cemiyeti, Bafra Şiir Kulübü, Bafra Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Kaymakamlığının destekleriyle geleneksel olarak kutlanan, Bafra Uluslararası, Neyzen Tevfik Kolaylı, 7. Şiir ve Edebiyat Festivali başladı.
Festival’ e 7 ülke ve 9 ilden gelen şair, yazar ve akademisyenler ile şiir ve sanatseverler Neyzen Tevfik Kolaylı’yı anmak için Bafra’ da buluştular.
Etkinliğin ilk günü olan 5 Ekim Cuma günü; yurt içi ve yurt dışından gelen şair ve yazarlar Bafra Öğretmenevinde sabah kahvaltısında bir araya geldiler.
Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Öncelikle 7 şehidimizin acısı bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiş olup Milletimize başsağlığı ve ailelerine sabırlar diliyorum. Allah bir daha böyle acıları milletimize yaşatmasın. Gönül istiyor ki; böyle acılar içeresinde olmayalım. Bu sıkıntıları inşallah tez zamanda atlatırız.
Ben şahsım ve Kutlama Tertip Komitesi adına tekrar hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Bugün öğretmenevinden sonra; önce Bafra Kaymakamlığını, ardından da Bafra Belediyesini, oradan da Kolay Mahallesini; akabinde, Yakakent’i siz değerli şair ve yazar arkadaşlarımızla birlikte ziyaret edeceğiz.
Öncelikle; hepinize Bafra’ya hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Yarın da kısmetse Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun’ un tarihi ve turistik yerlerini birlikte gezmeye devam edeceğiz. İnşallah dostluklar daim olur.
Bafra Şiir Kulübü Başkanı, şair Fatma Hatun Esen ile yine komiteden; şair ve yazar İdris Anarat da yaptıkları açıklamalarda; konuk şair ve yazarlara, yapılacak etkinlikler hakkında kısa bilgi verdiler.
Şair ve yazarlar Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş’a edebiyat piyasasındaki şiir ve diğer türlerde yazılmış kitaplarını imzalı hediye ettiler.
Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, şair ve yazarlara; hediye ettikleri kitapları için teşekkür edip, başarılar dilediler.
Şair ve yazarlar Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi, Kolay Beldesi ve Yakakent’ i ziyaret etmek amacıyla, Bafra Belediyesince tahsis edilen bir otobüsle Bafradan ayrıldılar.