Mustafa Demir’den erken 8 MART kutlaması « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Mustafa Demir’den erken 8 MART kutlaması

Mustafa Demir’den erken 8 MART kutlaması

‘KADIN OLARAK YARATILMAK

BİR ŞEREFTİR!..’

 

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Çarşamba’da partili kadınlara hitap etti, “Yaradan size öyle bir nimet verdi ki, kullarını dünyaya getirme görevini size verdi” dedi

 

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çarşamba İlçesi’nde Kadınlar Şehri Konuşuyor programına katıldı. Mustafa Demir, kadınlara hitap ettiği konuşmasında 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı ve “Kadın olarak yaratılmak bir şereftir, bir nimettir” dedi.

 

ÇARŞAMBALI KADINLAR ‘ŞEHRİ KONUŞUYOR’

Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti Çarşamba Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden ve teşkilat üyeleri ile birlikte Çarşamba Seçim İrtibat Bürosu’nda ‘Kadınlar Şehri Konuşuyor’ programına katıldı. Burada kadınlara hitap eden Mustafa Demir, 3 gün sonra kutlanacak Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

 

‘YARADAN ÖYLE BİR NİMET VERDİ Kİ…’

Konuşmasında, 3 gün sonra kutlanacak Dünya Kadınlar Günü’ne de yer ayıran Mustafa Demir, “Yaradan hepimizi yaratıyor. Kadın olarak yaratılmak, yaratılıştan öyle bir şeref ki, öyle bir nimet ki… Ne diyor peygamberimiz; cennet anaların ayakları altındadır. Ben bunun doğruluğuna inanıyorum, bunu ömrümde yaşıyorum. Benim annem 86 yaşında ama hala bana 3 yaşındaymışım gibi davranıyor. 9 kardeşiz ama bir tanemize fiske vurmadı, bir kere yüksek sesle bağırmadı. Annelik bu. Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şunu söylemek istiyorum. Yaradan size öyle bir nimet verdi ki, kullarını dünyaya getirme görevini size verdi. Bunun şükrünü milyarlarca yıl geçse eda etmek mümkün değil” dedi. Mustafa Demir, çocuklara boyama kitabı hediye etti.