“MİT”İN GÖZÜNDE “İHA”, ELLERİNDE “SİHA” VAR!.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Atakum-Amasya kadın dayanışması

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

  “MİT”İN GÖZÜNDE “İHA”, ELLERİNDE “SİHA” VAR!..

Bu haber 28 Mayıs 2020 - 18:23 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

DEREBAHÇELİ/ALİ KAYIKÇI               erciyesdergisi@mynet.com          salgingunleri@elmayinevi.com

 

                        “MİT”İN GÖZÜNDE “İHA”, ELLERİNDE “SİHA” VAR!..

*   “Kim bir mü’mini meteammiden (kasten) öldürürse, artık onun cezası Cehennem’de ebedî kalmaktır; Allah ona gazab etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azab hazırlamıştır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet, 93)                                                                                                                                                     *  “İçinizden kim irtidâd eder de kâfir olarak ölürse, yaptığı (iyi) işler dünyâda da âhirette de boşa gitmiştir. Onlar o ateşin (Cehennem’in) arkadaşlarıdır. Onlar orada (bir daha çıkmamak üzere) ebedî (sonsuz) kalıcıdırlar.”,  “…Allah’ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.” (K. Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 217, 251’den)

*  “Sakın yeryüzünde fesâd çıkarma. Doğrusu Allah, fesâd çıkaranları sevmez.” (K. Kerîm; Kasas Sûresi, âyet 77’den)

*  “…yeryüzünde fesâd çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyâda onlar için bir zillettir. Âhirette ise onlar için büyük bir azab vardır.”  (K. Kerîm; Mâide Sûresi, âyet 33’den)

  * “Doğru yol gösterildikten sonra Peygamber aleyhisselâma uymayan ve îmânda ve amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi küfr ve irtidâdda bırakır ve Cehennem’e atarız. O Cehennem, çok kötü bir yerdir.”, “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..”  (K. Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 104, 105)

*  “Hubb’ül vatan minel îmân/Vatan sevgisi îmândandır.”, Allahü teâlâya îmândan sonra en faziletli ibâdet, vatan savunmasıdır.” , “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün/Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”,  “Mü’minler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.”, “Mü’minin öldürülmesi, Allah katında dünyânın yok olmasından daha büyük iştir.”,  “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.”,  “İnsan, dünyâda kimi seviyorsa, âhirette onun yanında olacaktır.”,  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem)

*   “Her günâh affedilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zalimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.” (Hüseyin Hilmi Işık “r. aleyh”-Sohbetler)

“Hakiki bir Müslüman, samimi bir mü’min; hiçbir zaman anarşiye ve bozgunculuğa taraftar olmaz.”,Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmaması bir düstur-u esasîleridir. Çünkü hâlisâne hizmet-i Kur’âniye, onlara her şeye bedel, kâfi geliyor.”  (Bediüzzaman Said Nursî  “r. aleyh”)

*   “Devlete isyân etmemek, kanunlara karşı gelmemek vâcibdir.”  (Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye; İst. 2012, s. 438)

*  “Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG, ABD Dışişleri Bakanlığının açıkladığı terör örgütleri listesinden çıkarıldı. (Basın-21.09.2018)

*   “Baş koymuşum Türkiye’min yoluna/Düzlüğüne yokuşuna ölürüm…” (Dilaver Cebeci  “r. aleyh”)

*  “Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol/Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol!” (M. Âkif Ersoy-Safahat)

“Bırak beni haykırayım/Susarsam sen matem et/Unutma ki, şâirleri haykırmayan bir millet; Sevenleri toprak olmuş, öksüz çocuk gibidir.”  (M. Emin Yurdakul)

*  “Kimi zaman ciltler dolusu kitabın yapamadığını bir şiir yapar.” (N. Kemal Zeybek-Eski Kültür Bakanı; Tercüman Gazetesi; 15.02.2006, s. 8)

*  “Şiir; gönlün, aşk denilen muazzam, muazzez, müzeyyen, mükemmel, mümtaz, feyizli, fazîletli ve edebli vasıflarıyla göz kamaştıran ve akl-ı selîmle müşterek, esrarlı câzibenin şahlanışıdır.” (M. Hâlistin Kukul-Uyanmak Zamanı; s. 432)

*  “…şiirin gâyesi, ilk dayanak ve çıkış noktası olarak din temeline muhtaçtır. Şâir, madde değil de mânâ hâlinde câmi kapılarının önünü dolduran Allah dilencilerinin en güzelidir.”   (N. Fâzıl Kısakürek “r. aleyh”-Çile)

*  “Allah, şiiri hak yolunda kullananlardan râzı olsun!” (Prof. Dr. Cevat Akşit-Millî Gazete; 27.04.2017, s. 9)

*  “Ey Türk oğlu!.. Bu diyarın doğusunda, kuzeyinde, bir avuç toprak bulunmaz ki Türk’ün, Moskof eliyle dökülmüş mübârek kanını içmiş olmasın. Moskofun sulhu aldatıcı, sükûtu ısırıcı, yüze gülüşü haince, yardımı tahkirdir.” (Süleyman Nazif’ten: Ahmet Sevgi-Yeniçağ Gazetesi; 04.03.2020, s. 13)

“MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, PKK’nın Diyarbakır Kulp’ta gerçekleştirdiği ve beş vatandaşın hayatını kaybettiği saldırının, bölücü örgütün Meclis’teki siyasi kanadına kırsaldan destek amacı taşıdığını, aynı zamanda Ben varım’ demek için düzenlendiğini, ‘Bizi de infaz indirimi kapsamına almazsanız, sevil hedeflere saldırmayı sürdürürüz’ mesajı taşıdığı açıktır. Bilinmelidir ki tetörizme bugüne kadar taviz vermeyen Türkiye Cumhuriyeti, bundan sonra da asla çark etmeyecektir.’ dedi” (Türkiye Gazetesi-11.04.2020, s. 11)

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Bilindiği üzere ülkemiz;   “11 Mart”tan beri bir “Kovit-19” virüsü ile “içten içe” mücâdele ederken, bir de “dışta”ki ve “hariçte”ki “Haşaratlar” ile uğraşmak durumunda kalmıştır.

Bu “mücâdelenin son mahsulü” de 14/15 Mayıs günleri görülü ve yazılı basın-yayın organlarının duyurduğu “Galya Bekir’e MİT Operasyonu; MİT’ten Örgüt Elebaşlarına Dört Dürtlük Darbe” haberleri olmuştur:

PKK’ya nefes aldırmayan MİT, sınır ötesi operasyonlarıyla örgütün önemli isimlerini etkisiz hâle getirmeyi sürdürüyor. PKK/KCK’nin uzun süredir takip edilen sözde Mahmur alan üst düzey yöneticisi YJA-Star Mahmur Cephe Soruumlusu Galya Bekir’in yerinin tespit edilmesi üzerine MİT harekete geçti. PKK’lı Galya Bekir, Irak’ın kuzeyindeki Karakoçak Dağı Miştenur tepesine düzenlenen operasyonla etkisiz hâle getirildi.(…)

Adıyaman’da hava destekli operasyonda öldürülen 3 teröristin kimlikleri de belirlendi. Otopside, öldürülen teröristlerden birinin, turuncu listede yer alan ve 1 milyon TL ödülle aranan Zeynel Gözübüyük olduğu diğer ikisinin de gri listede yer alan ve 500 bin TL ödülle aranan Zeynal Alakuş ile Gafari Yorulmaz olduğu

belirlendi.”

                                                                              = = = * = = =

Bu sevindirici haberler de “Yurdunu-Milletini, Memleketini ve Bayrağını” seven insanlar gibi bizi de oldukça etkiledi ve aşağıdaki mısraları kaleme aldırdı.

Diyoruz ve de bu his ve düşüncelerle yazılan aşağıdaki şiirimiz ile Sizleri başbaşa bırakıyoruz. Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = =  ( 1  )  = = =

“1 Turuncu”, “3 Gri”;  “Hain Leşi” yanyana;

“1 Milyonluk Böyyük Baş”, “ceset” olmuş yatıyor!..

“500 Binlik Liste”den, kalk bi cevap ver bana;

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“Gâvur aklına uymak”, daim ziyân vatana!..

 

“Galya Bekir” takma ad, “Zeynel” sana kırk yaban;

“Annen: Evlâdım” derken, “Adam ol!” dedi baban;

“Coni” girdi kafana, dağ-taş aşındı taban!..

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“Müslümanlar barışçı”, senin yok bi merhaban!..

 

Sizler “Zeynal-Gaffari”, “Gri Liste Sözcüsü”;

“PKK Domuzu”nun, “Adıyaman Gözcüsü”;

“Nâr-ı Cehîm Yolu”nun, “İrtidâtçı Közcüsü!..”

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“40 bin can” hebâ oldu, “Terörün Patozcusu!..”

 

“1 Turuncu”, “3 Gri”; “Dört Dörtlük Darbe” Size;

“Gözleriniz” hep açık, “kan durmuş” yüzünüze;

“Karayılan’lar” sinmiş, yıllar var özünüze!..

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“Şeytân” bile gülüyor, şimdi bu hâlinize!..

 

“MİT”in gözünde “İHA”, ellerinde “SİHA” var;

“Mahmur Alan” fasarya, “zindan” Size dünyâlar;

“Apo” “Besiye Yatmış”, boşa akar bu kanlar!..

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“Biji Apo-Kürdiya”, bitti-biter yalanlar!..

 

KAYIKÇ’Ali yaz-söyle, “Soylu” ne derse öyle:

“Oy’la geldik gideriz, işte sandık gel oyla!..”

“Hakk Sözü”n dinlemeyen, var git “Gayya”yı boyla!..

“Türk-Kürt kardeştir” dedim,  neden Size batıyor?

“Milyon-Milyonluk Başlar”, “ceset” olmuş yatıyor!..

= = = * = = =

“Dışta”ki bu örnek mücâdelelerin yanında bir de “hâin ve satılmışlara” âdeta dudak uçuklatan bir başka gelişme daha var ki o da “hariçte”ki bilcümle “Haşaratlar”ın yüreklerini saran korkudur: “Yeni Akit Gazetesi”nin 19 Mayıs 2020 günlü nüshası 1’nci sayfasından verdiği bu haberde aynen şöyle denilmektedir:

“Millî SİHA’larımız DESTAN YAZIYOR! SİHA’larımız, emperyalistlerin ‘böl-parçala-yönet’ plânını uygulamak için sahaya sürdüğü modern silâh sistemlerini hurdaya çevirmeye devam ediyor.

Yerli ve millî SİHA’larımızın, Suriye’de 8, Libya’da 2 Pantsir-S1 ve BUK-M2 hava savunma sistemini demir yığınına dönüştererek destan yazdığını ifade eden uzmanlar(*), ‘Kuş uçurtmaz denilen sistemleri hem de radarları aktif konumdayken yerle bir ediyoruz. SİHA’lar her bakımdan dosta güven, düşmana korku salıyor’ dedi.

İsrail Heron’larının 5’te 1 fiyatına yerli imkânlarla ürettiğimiz SİHA’lar, Esed ve Hafter’in 2,1 milyar dolar değerindeki savaş sistemini yerle bir etti.”

Aynı tarihli “Türkiye Gazetesi”nin de 1’nci sayfadan verdiği “Hava Savunması Çöktü. HAFTER’e En Büyük Darbe” başlıklı haberde; “Libya ordusunun, Halifea Hafter’e bağlı milislerin işgalindeki Vatiyye Askerî Üssü’nde olmak üzere toplam 3 Rus yapımı Pantsir hava savunma sistemi(*)ni imha etti. Zalimlerin korkulu rüyası olan SİHA’lar, Libya’da Hafter’e mühimmat taşıyan 40 tonluk Ilyushin Il-76 tipi stratejik nakliye uçağını dahi vurarak kullanılamaz hâle getirdi.” denilmektedir ki, her iki haberde verilen bu gelişmeler, Milletimiz ve Türk Silâhlı Kuvvetleri için dünyâ çapında bir övünç vesilesidir…

19 Mayıs”ın 101’inci, “Kadir Gecesi”nin bin 400 küsûruncu yıldönümünde “Bayram içinde bayram, coşku içinde coşku” diyoruz ve ilgilileri can-ı gönülden kutluyor, başarılarının devamını da Cenâb-ı Allah’tan niyâz eyliyoruz!.. Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = =  (  2 )  = = =

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“Kırım-Kafkas Günü’nden, Sarıkamış-Sinop’a…

…Uzanmakta hayâlim, muştu içinde muştu!..”

Şehîdimin “âh”ı var, Böyyük Ayı Moskof’a;

Sanki “kıyâm” ettiler, birer-birer konuştu!..

 

Birer-birer konuşup, dediler “Var ol Evlât!..

…Sanma ki yalnız bizler, rûhu şâd şimdi ecdât…

…Moskof Kini’yle yandık, bulduk artık biz necât!..”

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“Şehitlikte Şenlik” var, güzelleşti kâinat!..”

 

“Beşar-Hafter Cânisi”, “Şaşkın Ördek” oldular;

Onca “mazlûm kanı”ndan, böyle “belâ” buldular;

SİHA’lar peşlerinde, sanmasın kurtuldular!..

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“Nâr-ı Cehîm” yol gözler, gayya-gayya doldular!..

 

“Böyyük Ayı Putin Baş”, “İblis” sana bil yoldaş;

“Türk’e zerre düşmanlık, kafaya düşürür taş;

“Gözlerini iyi aç, beynine tak bi flâş!..”

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“Halife”miz yok ammâ, bunca “melek” arkadaş!..

 

Bay Putin “Hayır” diyor, “Olamaz!/(Çastitsa) net!..”;

“Ertuğrul Diriliş” bu, “Prut’a bir alâmet:

“(Primeta/Priznak)”, dehşet üstü bir dehşet!..”

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“S-400” fiyakaydı, şaşırdı buna millet!..”

 

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde coşku”:

“Hakk Yolu”nda olanın, içinde olmaz kuşku..

…Nusayri Esad’giller; yandı, gitti, tutuştu!..”

“Bayram içinde bayram”, “coşku içinde muştu”:

KAYIKÇ’Ali Sizlere, çok “lânet” okumuştu!..(**)

——————————————————————-

                       

======================================================================================