Minik Öğrenciler Doğaya Can Vermek için Tohum Bıraktı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

Minik Öğrenciler Doğaya Can Vermek için Tohum Bıraktı

Minik Öğrenciler Doğaya Can Vermek için Tohum Bıraktı

 

Dünya Çevre Haftası kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM), iklim değişikliği ve sürdürülebilir yaşama dikkati çekmek için OMÜ Vakfı Koleji ve Canik Belediyesi iş birliğiyle doğaya tohum bıraktılar.

 

Etkinlikte Prof. Dr. İknur Ayan’ın temin ettiği tohumlar Prof. Dr. Özen Kulakaç, Dr. Elif Omca Çobanoğlu, Dr. Burcu Müderrisoğlu ve Dr. Melda Genç tarafından tohum toplarına dönüştürülerek Kurupelit Kampüsünde orman yolunda doğaya bıraldılar.

 

Canik Belediyesinden Feyza Yazıcı, Basri Mıhçı ve Esra Balçık Uzun sıfır atık köyünü çocuklara anlatarak onlara hediye olarak sıfır atık öyküsü verdiler. Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feryal Akbal ve pek çok öğretim üyesi ile öğremenlerin katıldığı etkinlikte; ÇEVSAM Müdürü Ardalı, geleceğin yöneticileri ve eğitimcileri olacak çocukların bu bilinçle yetişmesi geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu verguladı.

 

ÇEVSAM yönetim kurulundan Doç. Dr. Elif Omca Çobanoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Melda Genç’in anasınıfı öğrencileriyle gerçekleştirdikleri iklim değişikliği ve çevre kirliliği dış ortam etkinliklerinden sonra iklim elçisi bilekiklerini öğrencilere hediye etti.

 

OMÜ Vakıf Koleji Müdürü Seda Semiz ve anasınıfı öğrencileri ile gerçekleştirilen etkinlik sonunda öğrencilerin doğadan topladıkları kozalaklardan yapılan hediyeyi ve teşekkür belgesini ÇEVSAM Müdürü Ardalı’ya verdi.