MİMAR SİNAN MTAL’ YE KARİYER KULÜPLERİ TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLÜ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

MİMAR SİNAN MTAL’ YE KARİYER KULÜPLERİ TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLÜ

MİMAR SİNAN MTAL’ YE KARİYER KULÜPLERİ TÜRKİYE ÖZEL ÖDÜLÜ

Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadlu Lisesi; anlamlı bir ödle lâyık görüldü.

Okulun internet sitesinden yapılan konuyla ilgili açıklama  şöyle:

” e Twinning Türkiye Özel Ödülleri’ nde; 2021 ”Meslek Liseleri” Kategorisi Birincilik Ödülü, Ortağı Olduğumuz ‘Career Clubs’ Projesi’ne Geldi

Projemiz “Career Clubs” eTwinning projeleri ‘Meslek Liseleri’ Kategorisi Türkiye Özel Ödülünü almaya layık görülmüştür. Projenin kurucuları Burcu Sönmez ve Eda Acar Antalya’da 1-3 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşen eTwinning 12. Ulusal Konferansında tüm ortaklar adına ödüllerini aldılar.

Bu projede öğrencilerimiz mesleklerine göre kariyer kulüpleri oluşturarak ve uluslararası gruplarda iş birliği içinde çalışarak birçok Web2.0 aracını ve mobil uygulamaları deneyimlemişlerdir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden meslek lisesi öğrencileri alanlarını tanıtmışlardır. Farklı okullardan meslektaşları ile kendi alanlarındaki çalışmalarını, neden bu alanı seçtiklerini ve avantajlarını / dezavantajlarını öğrenmek için bir araya gelmişlerdir. Böylece birbirlerinin meslek alanlarından yararlanarak kendilerini geliştirmişlerdir. Projede Türkiye’den 10 ve Avrupa’dan 8 olmak üzere 18 ortak ile 14-18 yaş aralığındaki yaklaşık 140 öğrenciyle çalışılmıştır.

Proje okulumuz Elektrik-Elektronik Teknolojisi öğretmeni Resul DOKUMACI  koordinatörlüğünde Elektrik Elektronik Alanı öğrencilerimiz Özgür TURAL, Atakan ERKEN, Remzi SAKA, Ahmet SEZER, Burak ÇELEBİ  iş birliğinde yürütülmüştür.”

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra