MİLLİEĞİTİMDEN 2023 EĞİTİM VİZYONU « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

MİLLİEĞİTİMDEN 2023 EĞİTİM VİZYONU

MİLLİEĞİTİMDEN 2023 EĞİTİM VİZYONU

Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “2023 Vizyon Çalıştayı”Gerçekleşti.
06.01.2019 Pazar günü 2023 Eğitim Vizyon çalıştayı 18. komisyon başlığı altında, Yıldırım Beyazıt Ortaokulu çok amaçlı salonunda yapıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasında İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim AKMEŞE;  ”Bakanlığımızın 2023 hedefleri doğrultusunda hazırlamış olduğu ve 23 Ekim 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’un açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu belgesine dair görüş alışverişinde bulunacağımız ve İlkadım İlçesine yönelik yapacağımız çalışmaların planlanacağı, 18 komisyonun iki oturum halinde gün boyu sürecek çalışmaları, katılımcıların değerli görüşlerini yansıtması bakımından çok önemlidir” dedi.
Çalıştay, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim AKMEŞE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erdal AKSOY, Hasan Yetik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hıdır OKÇU, Selim KURTOĞLU ve Komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Çalıştaya ayrıca, Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan resmi ve özel okullarda görev yapan 90 yönetici ve öğretmen katıldı.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN konuşmasında, çalıştaydan çıkacak sonuçların değerlendirileceğini belirterek, “2023 Eğitim Vizyonu, sizlerin değerli görüşleriniz ile şekillenecek” dedi.