Millet Bahçesi, değer katacak! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Millet Bahçesi, değer katacak!

Millet Bahçesi, değer katacak!

Mustafa Demir, Sevgi Tekkesi’nde halkla buluştu. Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Tekkeköy Sevgi Tekkesi’ndeki buluşmada Millet Bahçesi projesini anlattı. Demir, “Millet Bahçesi Samsun’a değer katacak, Samsunluların yaşam kalitesini…

Mustafa Demir, Sevgi Tekkesi’nde halkla buluştu.
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Tekkeköy Sevgi Tekkesi’ndeki buluşmada Millet Bahçesi projesini anlattı. Demir, “Millet Bahçesi Samsun’a değer katacak, Samsunluların yaşam kalitesini artıracak” dedi.
Bayındırlık ve İskân eski Bakanı, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, seçim çalışmaları kapsamında Tekkeköy İlçesi’nde halkla buluştu. Demir, Millet Bahçesi projesini anlatarak, “Bu proje Samsun’umuza değer katacak, hemşehrilerimin ise yaşam kalitesini artıracak” dedi.
BİSİKLET VE KOŞU PARKLARI
Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kayır, Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve MHP İlçe Başkanı Sevinç Vural ile birlikte Tekkeköy Sevgi Tekkesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Tekkeköylülere, eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapılacak olan Samsun Millet Bahçesi’ni anlatan Mustafa Demir, “TOKİ tarafından ihalesi gerçekleştirilen proje sayesinde spor alanları, bisiklet parkuru, koşu parkuru, 2 tenis kortu, 2 basketbol ve voleybol sahası milletimizin kullanımına sunulacak. 40 farklı türde 3 bin ağaç ve 75 farklı türde 40 bin yer örtücü bitkinin de yer alacağı Samsun Millet Bahçesi’nde ayrıca yöreye uygun bitki türleri de olacak” dedi.
KAMU ALANLARI HALKIN HİZMETİNDE
13 bin metrekarelik çim aktivite alanı bulunun Millet Bahçesi içerisinde ayrıca 131 metrekarelik bir de Millet Kıraathanesi’nin yer alacağını söyleyen Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın talimatlarıyla ülke genelinde hayata geçirilen millet bahçeleri sayesinde bir kentin içerisinde atıl durumda bulunan değerli kamu alanları yeniden halkımızın hizmetine sunuluyor. Her türlü sosyal imkânın sağlanacağı millet bahçemiz, Samsunlu hemşehrilerimin yaşamlarına güzellik katacak, hepimizin yaşam kalitesini artıracak” diye konuştu.
DOĞA İLE İÇ İÇE YAŞAM ALANI
Mustafa Demir ayrıca, ortalama 100 bin 865 metrekarelik alana yapılacak Samsun Millet Bahçesi’nin içerisinde bir Samsunspor Anıtı yer alacağını da belirterek, “Bu yönüyle de Samsun Millet Bahçesi, ülkemiz genelinde yapılanlardan ayrılacak. Şehrin merkezinde ancak doğa ile iç içe yepyeni yaşam alanımız Millet Bahçesi, şimdiden tüm Samsunlu hemşehrilerime hayırlı olsun” dedi.