MHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞINDAN ORGAN BAĞIŞI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BARIŞ VE HUZURUN BAŞ KEMİRGENİ

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ, SİYASET

MHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞINDAN ORGAN BAĞIŞI

MHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞINDAN ORGAN BAĞIŞI

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İl Başkan Yardımcılarından oluşan heyet geçen hafta Kızılay’ı ziyaret ederek kan ve plazma bağışı konusunda bir işbirliği içerisine girmişti.

Bugün ise Samsun İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret eden heyet Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Yusuf Güney ve Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak ile görüştü.

25 BİN ORGAN BEKLEYEN HASTA VAR

Görüşmede organ ve doku naklinin önemine değinen Dr. Mehmet Kazak “25 bin kişi organ bekliyor ancak bu bekleyenlerin 2500 tanesi malesef vefat ediyor. Burada halkımızı bilinçlendirmek bağış yapmaya teşvik etmek bize düşüyor. Organ bekleyen insanlarımızın organa kavuşması için devletimizin tüm imkanlarını kullanabiliyoruz” dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise, “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle İl Başkanlığımız ve Yönetim Kurulumuz olarak Organ bağışı için öncü olalım istedik. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile MHP Samsun İl Başkanlığı olarak işbirliği yapmaya hazırız. Kendi yakınlarımız hasta olmadan diğer hastalarla empati kurarak bu bağışa destek verebiliriz” dedi.

ÖNCÜ OLARAK İL BAŞKANI VE YÖNETİMİ ORGAN BAĞIŞLADI.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü binasında görüşme sonrası organ bağışında bulunup kartlarını alan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve İl Başkan Yardımcıları, toplumsal duyarlılığa destek olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.