MESLEKTE DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM, EĞİTİM « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

MESLEKTE DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM, EĞİTİM

MESLEKTE DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM, EĞİTİM
Günlerden Pazar…
Çalışırken dinleniyoruz…
Yine güzel yine farklı bir eğitim…
Karepor (saç işcisi) Platformu ve Elvin (El Veren İnsanlar) Derneği olarak Samsun’da faaliyet gösteren mesleklerinde kendilerini ispatlamış, marka sahibi kuaförlerimizle birlikteydik. Hızla ilerleyen teknoloji ve bir o kadar hızla değişen yaşam şartlarına karşı mesleklerinde yeniliklere karşı kendini geliştirmek ve mesleki yetersizlikleri tespit edip çözüm aramak için sabah ondan, akşam beşe kadar bir eğitim programı ve sonunda bir çalıştay gerçekleştirdik.
Hem kendilerinin, hem çalışanlarının, hem de bu mesleğe aday genç neslin mesleki başarıyı yakalamaları, MYB (Mesleki Yeterlilik Belgesi)’nin önemi, istihdam alanları ve sorunlarını konuştuğumuz dolu dolu bir gün oldu.
Fotoğrafları konu başlıklarını ve eğitimcilerimizi sizlerle paylaştığımızda hepinizin aklına gelen cümleyi duyar gibiyiz. Keşke orada olsaydım…
Meslekler ayrı olsa da işin içinde insana hizmet varsa detaylar hep aynı konuda birleşir..
İşte sırf bu yüzden keşke hepiniz olsaydınız…
Her şeyi bildiğini düşünen, paylaşmayan öğrenmeyen, öğretemeyen aslında hiçbir şey bilmeyendir…
Elvinder Ailesi olarak çok şanslıyız. Kimden yardım istesek bugüne kadar hep en büyük en güzel destekleri aldık. Birbirinden değerli konusuna hakim eğitmenlerimizle birlikte olduk. İşveren ve işçi hakları, kadın hakları, tüketici hakları konusunda Avukat Hacer Yetkin, İş ve Çalışma Sosyal Kurumunun işletmelere tanıdığı teşvikler ve faydalanabilecekleri programlar Ayşegül Kaleköylüoğlu, Çatışma Problemleri ve insan ilişkileri Sevil Bilasa, Psikolojinin Başarı Üzerinde ki rolü Klinik Psikolog Enise Öziç, Girişimcilik ve Sosyal Girişimcilik, Kurumsal Sosyal Girişimcilik, MYB (Mesleki Yeterlilik Belgesi) Yeşim Gürsoy, Kök Hücre Bağışı, Gönüllülük Mahmut Aldıkaçtı ve Mutlu Bir Hayatın Sırları Doç. Dr. Murat Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.
Eğitimin sonunda aldığımız geri dönüşler hepimiz için çok kıymetliydi.
Mesleklerindeki ihtiyaçları tespit edip böyle bir düşünceyle bizlerden katkı isteyen Karepor Platformu üyesi, Meral Kuaförün sahibi Sayın Meral Aldıkaçtı’ya ve tüm üyelerine, bu eğitimde yer alan birbirinden değerli eğitmenlerimize ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Eğitimin gücüne inananlarla, öğrenmenin kıymetini bilenlerle yolumuz bir yerlerde mutlaka buluşur.