Mehmet Hazinedar tekrar SAMMED Başkanı oldu. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Mehmet Hazinedar tekrar SAMMED Başkanı oldu.

Kısa adı SAMMED olan, SAMSUN MEDYA GAZETECİLER CEMİYETİ’nin 3 yılda bir yapılan 2. Olağan Kongresi yapıldı

Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2. Olağan Kongresi, Samsun ATAKUM Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin İlkadım İlçesi Hançerli Mahallesi Hacı Osman Sokaktaki Hizmet Binası Toplantı salonunda yapıldı.

Mehmet Hazinedar tekrar SAMMED Başkanı oldu.

Toplantı yeter sayısı bulunduktan sonra Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Basri Özgen, Başkan Yardımcılığına İsmet Aktaş ve Üyeliğe Serdar Oktav önerildi ve kabul edilmesiyle Divan Heyeti oluşturuldu.

Divan Heyeti Gündemin 3. maddesi olan Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 4. Madde de yer alan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunmasına geçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hazinedar tarafından 19 maddelik Faaliyet Raporu okundu ve üyelerin takdirlerine sunuldu.

Divan başkanı Basri Özgen tarafından okunan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ibra için oylamaya sunuldu. Üyelerin tamamının kabul oyuyla Faaliyet Raporu kabul ve ibra edildi.

Sıradaki Gündem maddesi, Denetleme Kurulu Raporu da İsmet Aktaş tarafından okunarak, oylama sonucu rapor kabul edildi.

Tahmini Bütçe’nin de oya sunulmasıyla Kongrenin ana maddeleri oylanarak kabul edilmiş oldu.

Gündemin 7. Maddesi olan Seçimlere geçildi. Seçimlerin kapalı ortamda değilde açık olarak yapılması sözlü olarak Divan Heyeti’ne teklif edildi. Divan Heyeti bu teklifi açık oylamaya sundu ve üyelerce oy birliği ile kabul görüşü benimsendi.

Bunun üzerine Başkan Mehmet Hazinedar’ın hazırlamış olduğu Liste Divan Heyeti’ne sunuldu. Bir başka listenin olup olmadığı soruldu. Olmadığı anlaşılınca Mehmet Hazinedar’ın Divan Heyeti’ne vermiş olduğu listedeki Yönetim Kurulu Üyeleri Asıl ve Yedekleri, Denetleme Kurulu Üyeleri Asıl ve Yedekleri, Disiplin Kurulu Üyeleri Asıl ve Yedekleri, Tarih ve Kültür Kurulu Asil ve Yedekleri’nin isimleri okunarak açık oylamaya geçildi.

Yapılan açık oylamada Mehmet Hazinedar’ın vermiş olduğu liste oy birliği ile seçilerek, Mehmet Hazinedar yeniden başkan seçildi ve güven tazeledi.

Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu şekilde oluştu: Basri Özgen, Recep Özyurt, İsmet Aktaş, Sami Kesmen, Dursen Özalemdar, Cemal Kaya, Kerim Sarılar, Serdar Oktav, Bayram Ocak.

Yönetim Kurulu Listesi’nin oy birliği ile kabul edilmesi üzerine tekrar başkanlığa layık görülen Mehmet Hazinedar bir teşekkür konuşması yaptı. Üyelere hitaben konuşmasında; Kongreye katılmaları nedeniyle uzak ve yakından iştirak eden üyelere teşekkür etti. Ayrıca Faaliyet Raporuna, Denetleme Kurulu Raporuna oy birliği ile güven oyu verilmesine, Seçim maddesinde sunmuş olduğu listeye de oy birliği ile kabul edilmesine ayrıca teşekkür ettiğini ve bu güvene layık olmak için daha azimli çalışacakları sözünü verdi. Kongre için toplantı salonunu tahsis eden ve “Sizlere bu salon her zaman açıktır” teminatını veren Başkan Metin Sinecek’e de ayrıca teşekkür ederek, Samsun Halkının takdirle izlediği başarılı çalışmalarını daha yükseklere çıkarması dileğinde bulundu.

Dilek ve Temenniler Bölümünde söz alan üyelerden İsmet Aktaş, üyelerin aidatlarını zamanında ödemediği bilgisinin kendisine ulaştığını ve Yönetim Kurulu’na destek olunması için hem Yönetim Kurulu Üyelerinin ve hem de üye olanların Üyelik aidatlarının zamanında ödenmesinin uygun olacağı görüşünü dile getirdi.

Bir başka söz alan olmayınca da Kongre sonlandırıldı.

Kongrenin bitiminde Hayırlı olsun temennisinde bulunmak üzere Samsun Atakum Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek salona girerek, yeniden başkan seçilen Mehmet Hazinedar ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik etti. Bu arada Samsun’un yakinen tanıdığı Araştırmacı Yazar ve SAMMED Denetleme Kurulu Başkanı Ali Kayıkçı’nın 10’uncu baskısını yaptığı Samsunlu Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi’ni, Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek’e Yönetim Kurulu’nun ıslak imzalarını alarak takdim etti.

Başkan Metin Sinecek “Bu tür eserlerin basım ve yayımı çok önemli. İnsanlar ölür ama eserleri nesilden nesile intikal eder, yol gösterici olur. Cemiyetinizi ve Ali Kayıkçı yazarımızı böyle önemli bir eseri edebiyat hayatına kattığı için tebrik ve teşekkür ediyorum. Tabii bu tür eserlerin ve yazarlarının desteklenmesi gerekir diye de sözlerime ekleme yapıyorum” dedi. Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi’nin takdimi esnasında hatıra olarak resimler çekildi. Mehmet Hazinedar. www.samsununhaberi.com