Lovelet Sahnesi  Birbirinden değerli Tiyatro Oyunlarıyla dolu dolu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Lovelet Sahnesi  Birbirinden değerli Tiyatro Oyunlarıyla dolu dolu

Lovelet Sahnesi  Birbirinden değerli Tiyatro Oyunlarıyla ekim & kasım ayını dolu dolu geçirdi..

 

Samsun Lovelet Outlet ’te açılan ilk ve özel tiyatro Salonu olan Lovelet Sahnesinde Cumhurkocaoğlu Tiyatrosu Şu Çılgın Türkler ile seyirci karışına çıkmaya hazırlanıyor.

Turgut Özakman’ın ünlü romanı Şu Çılgın Türkler, 1. Dünya Savaşı’nın bitiminden Büyük Taarruz ‘un sonuna kadar olan yaklaşık 18 aylık bir dönemin romanı… Zorluklar içinde adım adım geriye çekilen bir halkın kenetlenerek emperyalist güçleri yurdundan kovmasının destanı… Yayınlandığı yıllarda tiyatro oyuncusu ve yönetmen Yaşar Gündem tarafından oyunlaştırılarak yıllarca yurdun dört bir yanında oynanıp, büyük izleyici kitlesinin beğeniyle izlediği kurtuluş destanı bu yıl Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu tarafından yeniden sahneye koyularak seyircisi ile buluşuyor.

Oyunda Mustafa Kemal Atatürk rolünü Amasya İris Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Atilla Özgen oynuyor…

Bu şekliyle Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılında Samsun ve  Amasya tiyatrolarının birleştiği bir oyun olarak bir ilki sunuyor..

Bir milletin topyekûn canından malından vazgeçerek küllerinden doğuşu, unutulmaz hikayeleri 6 ve 10 Kasımda saat 20:00’de Lovelet sahnesinde oynanacaktır.