Kütüphane, Sömestr Tatilinde Öğrencilerin En Uğrak Mekânı Oldu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Kütüphane, Sömestr Tatilinde Öğrencilerin En Uğrak Mekânı Oldu

Kütüphane, Sömestr Tatilinde Öğrencilerin En Uğrak Mekânı Oldu

İlkadım Belediyesi tarafından eğitim camiasına kazandırılan belediye “Halk Kütüphanesi” öğrencilerden ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. İnternet ortamında doğru bilgiye ulaşmanın güçlüğüne dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kitapların her zaman en doğru kaynak olduğunu hatırlattı.

Kütüphane, Sömestr Tatilinde Öğrencilerin En Uğrak Mekânı Oldu

İlkadım Belediyesi Ana Hizmet Binası 3.katında yer alan halk kütüphanesi, gençlerin gözde mekânı olmayı sürdürüyor. Haftanın 5 günü sabah 8.30’dan akşam 17.00’a kadar hizmet veren kütüphanede gençler hem sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı buluyor. Sömestr tatilinde öğrencilerin akın ettiği İlkadım Halk Kütüphanesi’nde Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerinden bilimsel yayınlara, psikolojik romanlardan tarih kitaplarına kadar 30 bin kitap yer alıyor. Birçok konu hakkında güncel yayına erişme imkânı da sunan kütüphaneye öğrencilerin yanı sıra araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor.
Öğrencilere sunduğu sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif imkânların yanı sıra öğrencilerin akademik başarılarını arttıracak nitelikli ders çalışma ortamları oluşturan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Belediye içinde bulunan kütüphanenin vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı bir yerde olmasının okur sayısını olumlu etkilediğinin altını çizen Başkan Demirtaş, “Tabii ki amacımız burada kütüphane kültürünü de çocuklarımıza aşılamak. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın en önemli yatırım olacağının bilincindeyiz. İlçemizde kütüphane deneyimi olmayan öğrencilerimiz var. Hem bu kültürü görüp öğrensinler, aynı zamanda da okuma alışkanlığı edinsinler diye böyle bir hizmeti belediye binamızda gerçekleştirdik. Kütüphanemiz gayet güzel görünüyor. Gönül arzu eder ki mahalle aralarında bu tür kütüphaneleri yaygınlaştırıp daha çok insana ulaşırsak, daha iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.