KURBANLAR MEHMETÇİK İÇİN « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

KURBANLAR MEHMETÇİK İÇİN

KURBANLAR MEHMETÇİK İÇİN

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından vekâleten Kurban Bağışı kabulüne başlanıldığı bildirildi. TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilciliğinden açıklama yapıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı 1995 yılından itibaren yapmış olduğu vekâleten kurban kesim faaliyetini bu yıl da halkımızın güvenine layık bir şekilde gerçekleştirecektir. Bu maksatla Mehmetçik Vakfı vekâleten kurban bağışı kabulüne 17 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başlatıldı.
YETKİLİLERİN DENETİMİ ATINDA YAPILARAK KESİLECEK
Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın vekâleten kurban kesim hizmeti, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yayımladığı tebliğlerin hükümlerine uygun olarak yürütülmekte olup; kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli, veteriner hekimi, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında, kesim merkezlerinin kapasitelerine göre, Kurban Bayramımın ilk üç gününde dini vecibelere göre yapılacak.
VAKFIN ANLAŞMASI OLDU BANKALARA YATIRABİLECEKLER
Kesimlerin yapılacağı merkezler; Bilecik, Burdur, Ergani/Diyarbakır, Elazığ, Oğuzeli/Gaziantep, Şehitkâmil/Gaziantep, Malatya’dır. Kurban bedeli 990 TL veya 215 ABD Doları veya 185 Euro’dur. Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına vekâleten kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız Bağışlarını; Vakfın anlaşmalı olduğu banka şubelerinden veya internet bankacılığından yararlanarak, Ankara’ da Vakıf Genel Müdürlüğü ile İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Adana, Samsun, Erzurum ve Bursa’daki Vakıf temsilcilikleri ve şirketleri aracılığı ile ve ayrıca Vakıf internet sitesi (www.mehmetcik.org.tr) üzerinden kredi kartı ile yapabilecekler.
SON GÜN 20 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ SAAT 12.30’ DUR
Temin edilen kurbanlık sayısının yeterli olması halinde bankalar aracılığı ile son bağış tarihi 20 Ağustos 2018 Pazartesi saat 12.30’ dur. Vekâleten kurban bağışı hizmetinin, temin edilen kurban sayısı ile sınırlı olması nedeniyle kurban bağışında bulunacak vatandaşlarımızın bağışlarını son güne bırakmaması Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’ tarafında arzu edilmektedir.