SON DAKİKA

KORONAVİSÜR SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Bu haber 03 Nisan 2020 - 9:56 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN KORONAVİSÜR SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Ünye Belediyesi, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında çalışmalarını ilçe genelinde aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye’de yaşayan herkesin sağlığını korumak adına tüm önleyici tedbirleri aldıklarını, mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

 

Ünye Belediyesi,koronavirüs salgının ilçede yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla tedbirlerini her geçen gün arttırarak çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülke genelinde alınan tedbirlerle eş zamanlı olarak bizde tedbirlerimiz aldık ve kararlılıkla mücadelemize devam ediyoruz.” dedi.

-“Sağlık ordumuzun bu savaştan galip geleceğine inanıyorum”-

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Öncelikle salgın nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşımıza da acil şifalar diliyorum. Tüm dünya koronavirüsle mücadele ediyor. Devletimiz, milletimiz, topyekun bir gayret içerisinde. Sağlık ordumuzun bu savaştan galip geleceğine inanıyorum. Bugünlerde büyük özveriyle çalışan başta Sağlık Bakanımız Dr. Sayın Fahrettin Koca olmak üzere, sağlık çalışanlarımıza, ilgili tüm kurumlara, belediye personelimize ve görevi başında olan tüm emekçilere teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Tedbirlerimiz artarak devam ediyor”-

Bu süreç içerisinde vatandaşlarının sağlığını korumak adına önleyici tüm tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Salgın hastalığın konuşulduğu ilk günlerde ön hazırlıklarımızı yaptık. Vakanın açıklandığı 11 Mart gecesinden itibaren kendi içimizde seferberlik ilan ederek, dezenfektan çalışmalarımıza hızlıca başladık. Belediye ekiplerimiz başta yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklar olmak üzere otobüs ve minibüs motorlu taşıyıcılar kooperatifleri, postane, aile sağlığı merkezleri, hastane çevresi, fırınlar, parklar ve dolmuş duraklarındadezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi. Dezenfekte çalışmalarımız ilçemizin dört bir yanında aralıksız devam etmekte.İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeler sebebiyle semt pazarlarında sadece gıda ve temizlik ürünlerinin satışları zabıta ekiplerimiz tarafından denetleniyor. Tezgahlar arasındaki sosyal mesafenin 3 metre olması sağlanıyor. Fırınlarda özellikle eldiven, maske kullanımı kontrol edilerek, ekmeklerin hijyenik koşullara uygun satışları sağlanıyor.

Bir yandan salgın hastalıkla mücadele ederken bir yandan da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için belediye hizmetleri aksatılmadan devam etmekte.”

-“Sağlık çalışanlarımıza 200 bin maske temin ettik”-

Hayırsever işadamlarının katkılarıyla ilçede sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı yaşanmaması için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Girişimlerimizle belediyemize hibe edilen anti bakteriyel maske kumaşlarının dikimi başladı ve tamamlanan maskeler sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı. Dikim çalışmaları tamamlandığında toplamda 200 bin maske sağlık çalışanlarımıza teslim edilmiş olacak. Ayrıca bu süreçte 400 adet te önlük sağlık çalışanlarımıza teslim edilecek. Maske ve önlük konusunda bizlerden desteğini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

-“65 yaş ve üstü vatandaşlarımız mağdur edilmiyor”-

Ünye Kaymakamlığımız öncülüğünde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Hizmet Gurubu kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan ilçe sakinlerinin kapılarına kadar hizmet götürüldüğünü ifade eden Başkan Hüseyin Tavlı,“İletişim merkezimizde özel bir ekip oluşturduk. Evlerinden çıkmaması gereken, tek başına yaşayan veya yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini aldık. Gıda, ilaç ve sağlık hizmeti gibi bu ihtiyaçları yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Belediye hoparlöründen bakanlıklar tarafından yayınlanan kuralları vatandaşlarımıza duyurarak dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.” dedi.

-“Hep birlikte uyarıları dikkate alarak bu virüsü de yeneceğiz”-

Koronavisüsle ilgili uyarılar ve çalışmaları sosyal medya aracılığıyla sıklıkla duyurduklarını belirten Ünye Belediye BaşkanıHüseyin Tavlı, “Belediye olarak sosyal medyayı önemsiyoruz ve bu yüzden oldukça aktif kullanıyoruz. Vatandaşlarımıza bilgi vermek ve uyarılarda bulunmak amacıyla düzenli paylaşımlar yapıyoruz. Son olarak buradan tüm hemşerilerime seslenmek istiyorum. Belediyemize bağlı tüm birimler büyük bir titizlik ve hassasiyetle işinin başında. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için lütfen kurallara uyarak, gerekli bütün yasal uyarılara özen gösterin. Biz her türlü zorluğu birlik ve beraberlik içerisinde yendik. İnanıyorum ki bu süreci de yine hep birlikte atlatacağız. Evinizde kalın, sağlıklı kalın. Hem kendinizi hem de yakınlarınızı düşünün ve mecburi olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Kurallara uyalım ve panik yapmadan tedbirli olmaya özen gösterelim. Bu yalnızca belediyemizin değil her bir vatandaşımızın topluma karşı sorumluluğudur. Hep birlikte uyarıları dikkate alarak bu virüsü de yeneceğiz.” diye konuştu.