KORKU TÜNELİNDEN 3 PUAN AYDINLIĞINA ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

KORKU TÜNELİNDEN 3 PUAN AYDINLIĞINA !

KORKU TÜNELİNDEN 3 PUAN AYDINLIĞINA !

Yılport Samsunspor; kelimenin tek anlamıyla, Eskişehir’ de  adeta bir korku tünlinden, 3 puan aydınlığına kavuştu !

Önceki maçlarda olduğu gibi ; Ertuğrul bey hocamızın da Basın’ a yaptığı açıklamalara göre; şu korona, kovid-19 illeti, Eskişehir maçında da kendini gösterdi.

Zor iş; ideal bir 11 ve ideal bir takım oluşturabilmek! Saha içindeki sorunların yanısıra; bir de üstüne üstlük, saha dışında yaşanıan olumsuzlukların da  menfî yansımalarına  şahit oluyoruz!

Aslında bu Samsunspor gerçekten de iyi bir takım ama Ertuğrul bey hocamızın da  dediklerini duymamazlıktan gelmemek gerekir. Diyor ki hocamız ” Bir türlü kadroyu istediğim gibi oluşturamıyoruz. Bir de şu korona, salgın belâsından bırakın tam kadroyu; antenmanlarda bile aynı oyuncularla bir arada olamıyoruz. ”

Doğrudur; ancak küçümsemek için söylemiyorum da; bu Eskişehirspor iyi bir takım ama tecrübe olarak Samsunspor bu konuda Eskişehir’ e fark yapar yapmasına da deplasmandaki bu maçta adeta ecel terleri döktük !

Genelde Yılport Samsunspor iyi bir futbol sergilemesine rağmen; o sözünü ettiğim korku tünelinden şöyle- böyle ve tek altın golle aydınlığa çıktık ya da aydılıkta, az da olsa nefes aldık ! Ancak; bu oyun; bizi hedefe götürmekte, zirve yolunda bir hayli uğraştırabilir.

O nedenle; bugünden itibaren; madem ki 11 puana, 4. sıraya yükseldik; o zaman bu altın fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz. Zirâ; 24  Ekim Cumartesi günü; 13 puanlı Lider Ankara Keçiörengücü ile çok önemli, hatta hayatî bir maça çıkacağız.

Eğer yine korona nedeniyle önemli futbolcuarımız o gün sahada olmazlarsa; maçı da ciddîye almazsak, oyuncular da kendilerini sorumlu hisstmezlerse; tecrübeli Keçiörengücü  karşısında beklenmedik bir sonu ç alabiliriz ama tabi ki gönlümüz ;bu maçı da 3 puanla geçip, puanımızı 14′ e yükseltebilir ve ideal kadroyu da kurabilirsek; o zaman Yılport Samsunspor istediğimiz gibi bir takım ve rakiplerinin korkulu rüyâsı olabilr, aksi takdirde o korku tünelinde yok olup gideriz !

Aslında  yazacak çok şeyler var ama şimdilik gelecek maçı beklemekten başka yapacak bir şey yok. Yapılacak olan ise; takım, kadro, oyun anlayışı,çok çalışmak, destek, uyum, takıma sahip çıkmak gibi bir çok işler de var!

Samsnspor’ umuza başarılar diliyoruz !

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN