Köktaş’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Köktaş’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 110. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi; “Basın; kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu aydınlatma da önemli bir görev üstlenmiştir.
Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların da başında gelmektedir.
Bu anlamda Basında Sansürün Kaldırılışının 110. yıldönümünde sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihinin en önemli dönüm noktalarındandır.
Sorumlu bir yayıncılık anlayışı ile görevlerini fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarının ortaya koydukları çabada takdire şayandır.
Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, yaşamlarını yitiren basın çalışanlarını dua ve saygıyla anarken, tüm basın emekçilerine de başarılar diliyorum.”

 

Köktaş’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Köktaş’tan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 110. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi; “Basın; kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu aydınlatma da önemli bir görev üstlenmiştir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından […]