KÖKSOY,ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Atakum’da ‘Dayanışma Var, Engel Yok’

EĞİTİM, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

KÖKSOY,ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI..

Bu biyografi 20 Kasım 2023 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KÖKSOY, ADAY ADAYLIĞINI  AK PARTİ ATAKUM İLÇE BİNASINDA  KALABALIK PARTİLİLER EŞLİĞİNDE  AÇIKLADI.

Av.Haluk KÖKSOY,Konuşmasına hoş geldiniz dedi ve günün önemine binaen güzel şiir ile  başladı.

Ellerin yurdunda çiçek açarken
Bizim ile kar geliyor gardaşım.
Bu hududu kimler çizmiş gönlüme?
Dar geliyor, dar geliyor gardaşım.

Üç aylık bebekler tutuldu taşa,
Düşmanlar geriden eyler temaşa.
Yaratan böylesin vermesin başa,
Zor geliyor, zor geliyor gardaşım.

Bugün dünyanın gündemini meşgul eden Gazze’de yaşanan olaylar sebebiyle sözlerime rahmetli şairimiz Abdurrahim KARAKOÇ’un bu dizeleri ile başlamak İstedim. Gerçekten de her iki dünya savaşı sonrasında şekillenen dünya siyasi yapılanmasında, gönüllerimize, zihinlerimize ve coğrafyamıza çizilen sınırlar dar geliyor. Günümüzde, batı ellerinde güneş açarken, bizim coğrafyamıza fırtına boran ve bomba yağmasının temel sebeplerinden birisidir çizilen ve dayatılan bu sınırlar. Bu anlamda, Anadolu’nun ileri karakolu mahiyetindeki Gazze’de vatanları için masum insanların vermiş olduğu mücadeleyi takdir ediyor, hayatını, ikametini, huzurunu kaybeden masum insanları saygıyla selamlıyorum.

Değerli basın mensupları, Ak Parti teşkilatında, geçmişte ve günümüzde değişik kademelerinde görev yapan değerli dava arkadaşlarım, saygıdeğer Atakum lu hemşerilerim, bize gönülden destek vermek için mesaisinden zaman ayıran saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, sevgili gençler, sizleri sevgi saygı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hoş geldiniz.

Değerli arkadaşlar, şahsımın, ilçemizdeki ve partimizdeki siyasi geçmişimizi bilenler olduğu gibi bilmeyenlerin de olması gayet doğaldır. Bu sebeplerle bu hususta kısaca bir açıklama yapmak isterim.

Değerli arkadaşlar 1996 yılından bu tarafa yaklaşık 27 yıldır Samsun’ unumuzda serbest avukatlık yapmaktayım. Atakum ilçemizde 2004 yılında belediye meclis Üyeliği için başlamış olduğum siyasi hayatımda, 2009 yılında İl Genel Meclisi Yedek Üyeliği, 2009 tarihinde Ak Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevimi 2014 yılına kadar sürdürdükten sonra, 2014 yılında Partimizden Atakum Belediye Meclis Üyeliğine, partimizin takdiri hemşerilerimizin desteği ile seçildim. 2017 yılına kadar sürdürdüğüm Belediye Meclis Üyeliği görevinden aynı yıl, partimiz tarafından verilen ilçe başkanlığı görevi sebebiyle istifa ettim. 2019 yılı sonuna kadar Ak Parti Atakum İlçe Başkanlığı görevini icra ettim. İlçe başkanlığım sürecinde biri referandum, bir genel bir de yerel seçim olmak üzere ilçemizde üç seçimi yönettim. Teşkilatımızdaki diğer görevlerim sırasında ise bildiğim kadarıyla 7 seçim olmak üzere toplamda ilçemizdeki 10 seçimde aktif görev aldım.

Değerli basın mensupları saygıdeğer arkadaşlar, gerek ilçe yönetimindeki görevlerimiz ve belediye meclis üyeliğimiz dönemde gerekse de ilçe başkanlığımız sürecinde, sürekli sahada, partimize gönül veren arkadaşlarımızın ve halkımızın yanında saf tuttuk ve onlarla birlikte bu süreçleri yönettik.

Yaşadığımız bu süreçler ve geçen yıllar bizim ciddi anlamda tecrübe ve birikim elde etmemizi sağladı. Belediyenin yönetim kademesinde bulunarak, işleyişini öğrenme imkanımız da oldu. Vatandaşımızın belediye hizmetinden temel beklentilerinin ne olduğunu da öğrenme imkânını yakaladık,

ifade ettiğim üzere, gerek teşkilat görevlerimiz, gerek meclis üyeliği, gerekse de ilçe başkanlığımız sürecinde, bütün Atakum’u karış karış tanıma imkanımız oldu. Bu sebeplerle, Tafian Mahallemizden Denizevleri Mahallesi’ne, Kasnakçimermer Mahallesi’nden Güzelyalı Mahallesi’ne, Yeşiltepe Mahallesi’nden Yeşildere Mahallesi’ne bütün mahallelerimizi tanır az çok İhtiyaçlarının ve beklentilerinin ne olduğunu biliyoruz

Erikli’nin ve Kabadüz’ün fasulyesini de, Kocadağı’nı da bilirim. Bugün ilçemizde, Atatürk Bulvarını merkeze aldığımızda bir tarafımızda 20 km den fazla nefis bir sahill, on dakika kadar yukarı çıktığımızda ise birbirinden güzel ve insanlığı kıskandıracak nefis mahallelerimizin ve yeşilimizin bir arada olduğunun farkındayız ve bu farklılıkları nasıl harmanlayacağımızın ve ilçemizin lehine çevireceğimizin gayreti içinde olmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Daha dün Matasyon olarak tabir edilen küçük bir mahalleden bugün 250.000 nüfusa ulaşmış bir ilçeden bahsediyoruz. Hızla kentieşen, kentleşirken yukarıda saymış olduğumuz güzelliklerin bir kısmını belki kaybeden bir ilçe Atakum. Yakın gelecekte sadece Kürtün ırmağından üniversite sapağı arasinda 500.000 nüfuslu bir kent olacak Atakum. Dolayısıyla, hızla kentleşirken değerlerini ve güzelliklerini de kaybetmememiz gerektiğini gelecek nesillere borçlu olduğumuz bir gelecek vizyonu ortaya koymamız gerektiğinin de farkındayız.

Atakum’un gelecek vizyonunu planlamak elbette ki bu bizim tek başımıza yapacak olduğumuz bir şey değildir. Şehrimizin en güzide ve bütün Türkiye’nin adından yavaş yavaş söz etmeye başladığı bir ilçeden bahsetmekteyiz. Bu sebeple, ilimizin tüm yöneticilerinin ve bu ilçede yaşayan geleceğini bu ilçede planlayan ilçe sakinlerimizin de bu sürecin içinde olması gerektiğinin de farkındayız.

Değerli arkadaşlar, fazla ayrıntıya girerek değerli vaktinizi almak istemiyorum. Ancak yukarıda da ifade ettiğim üzere, hızla kentleşen ilçemizin sorunlan da aynı hızla artmaktadır. Maalesef mevcut belediye yönetimin kentimizin bu Ihtiyaçlarına cevap vermesi bir tarafa sorunları sürekli biriktirdiğini şahsımız gözlemlediğimiz gibi ilçe sakinlerimizin bu anlamdaki şikâyetleri de siz değerli hemşerilerimizin ve basın mensuplarının malumudur.

Saygıdeğer arkadaşlar, belediyeciliğin kuruluş felsefesini, temel görevlerini buradan tek tek sayacak değiliz. Ancak bir belediye yönetiminin de öncelikle temel hizmetleri yerine getirmesi gerektiği, hızlı kentieşen ilçemizdeki altyapı sorunlarını çözmesi gerektiği de tartışılmaz bir gerçektir.

Bugun ilçemizde yapılaşmanın bittiği altyapı sorunlarının geçmiş belediye yönetimleri tarafından çözüldüğü merkez mahallelerden biraz yukarı mahallelere çıktığımızda mevcut yönetimin sınıfta kaldığını anlamanız için başka birisinin izahına ihtiyacınız yoktur.

Değerli arkadaşlar, belediyenin yasalarla tanımlanan görevleri haricinde, vatandaştan gelen taleplere pratik çözüm üretilmesi gerektiği, bu anlamda vatandaşın önüne bürokratik engelleri çıkaran bir belediye yönetimi değil çözüm odaklı ve vatandaşın ihtiyaçlarını ve beklentilerini önceleyen ve pratik çözümler üreten bir anlayışının belediye yönetimine kazandırılması gerektiği vatandaşlarımızın en büyük beklentisidir.

Diğer taraftan hepimizi yakından ilgilendirdiği gibi milletimizin genel tabiriyle “tüyü bitmemiş yetimin hakkı nında içinde olduğu, kamu gelirlerinin doğru yönetilmesi, yerinde harcanması belki de belediyecilikte en önemli başlığı oluşturmaktadır. Bugün kulağımıza gelen bilgiler hiç hoş olmayan bilgiler olup, ilçemizin bunu hak etmediğini düşünenlerdeniz. Bu sebeplerle en büyük hassasiyetimiz kamu gelirlerinin yerinde ve doğru harcanması, kayırmacılık ve rüşvetin engellenmesi olacaktır.

Bugün Atakum Belediye Başkanlığı, makamın gereğini yerine getirememekte, ağırlığını taşıyamamaktadır. Bir belediyenin mal varlığı borcundan dolayı icra marifetiyle zorla satılıyorsa o makamın ağırlığından ve ciddiyetinden kimse bahsedemez.

Değerli arkadaşlar bu toplantının çerçevesine uygun olarak kısaca belediye yönetimine håkim olan ilkeleri belirttim. Bu aşamada ve bu toplantıda proje anlatımı ve tanıtımı yapılmaz, yapılamaz. Takdir edersiniz ki bu hususlar İlerleyen aşamalarda olacak ve detaylandırılacak konulardır.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı Vizyonu’na uygun, Atakum’un gelecek onlarca yıla sari vizyonunu yakalamak için Ak Parti Belediyecilik vizyonunun belediye yönetimine hakim kılınması gerektiğine inananlardan birisiyim.

Tüm bu sebeplerle, yukarıda da izah etmeye çalıştığım üzere yıllardır her mahallesini ve sokağını arşınladığım ilçemize ve milletimize hizmet etmek için Atakum Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu yaptım.

Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

Partimizin uygun görmesi, Atakum sakinlerinin de seçmesi halinde bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum.

Tekrardan katılımlarınızla şahsımı onurlandırmanızdan dolayı teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“İLKADIM İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE”

“İLKADIM İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE” AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayından vatandaşa birlik mesajı: “Daha güzel bir İlkadım için el ele, gönül gönüle vermeye geliyoruz” AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Enver Sedat Tamgacı, Samsun’da kuyumcu esnafıyla buluştu. İlkadım ilçesinin önemli ticaret noktalarından olan Kuyumcular Çarşısı’ndaki esnafı ziyaret eden Tamgacı, “Daha güzel bir İlkadım için halkımızla el ele, gönül gönüle vermeye geliyoruz” diyerek ilçe halkına birlik mesajı verdi. “Şehrimize vefa borcumuzu ödemeye geliyoruz” Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman ile bir araya gelen Enver Sedat Tamgacı, yaptığı görüşmede şunları dile getirdi: “İlkadım; tarihi geçmişi, ticari hayatı,…

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydınlıları ‘Trekking Aydın’ etkinliğinde buluşturdu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında düzenlediği "Trekking Aydın" etkinliğiyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Aydınlı doğaseverler ve sporcular, Büyükşehir'in düzenlediği trekking etkinliğinde bir araya geldi. Aydın’ın tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri arasında yapılacak olan doğa yürüyüşleri, ocak ayının sonuna kadar devam edecek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm Aydınlıları doğa yürüyüşlerine katılarak Aydın'ın eşsiz güzelliklerini keşfetmeye davet etti.Birbirinden güzel rotalar arasında devam eden yürüyüşler, bu kez Kuşadası’nda Davutlar – Kurşunlu Manastırı arasında yapıldı. Doğaseverler 8 kilometre uzunluğundaki parkuru birlikte yürüdü ve eşsiz manzaranın t…

“Bize teslim edilen yolları hızla onarıyoruz. Teslim edilmeden onarma şansımız yok”

Ödemiş’te farklı kurumların altyapı yatırımları sebebiyle birçok cadde ve sokak adeta şantiyeye dönüşürken Ödemiş Belediyesi, çalışmaları tamamlanıp kendisine teslim edilen yolların hızla onarımı için çalışmalarını sürdürüyor. GDZ Elektrik tarafından elektrik hatlarının yeraltına alınması ve sokak aydınlatmalarının yenilenmesi çalışmaları için yapılan kazılar sonrası, elektrik hatlarının denemesi tamamlanan ve GDZ Elektrik tarafından kabulü yapılıp Ödemiş Belediyesi’ne teslim edilen yollarda sıcak asfalt yama çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların devam ettiği Atatürk Mahallesi Kaymakam Yusuf Doğan Caddesi’nde incelemelerde bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, okul ve cami çevresi gibi hareketliliğin daha yoğun yerler ön…

Didim’de çocuklar için sinema günleri devam ediyor

Didim Belediyesi tarafından çocuklara yönelik başlatılan sinema günleri, tüm hızıyla devam ediyor.Didim Belediyesi tarafından, Didimli çocuklara yönelik başlatılan sinema günleri her hafta cumartesi günleri Didim Belediyesi Gençlik Merkezi & Digem Sanat Akademisi’nde devam ediyor.  Alice Harikalar Diyarında'yı aratmayacak, fantastik maceralar içeren müthiş bir çocuk kitabından uyarlanan, yiyeceğin gökten yağmur gibi yağdığı bir kasabanın köfteler ve makarnalarla dolu öyküsünü anlatan Köfte Yağmuru 1  filminin gösterildiği sinema günlerine Didimli çocuklar büyük ilgi gösterdi.Salonu tıka pasa dolduran çocuklar, film sonrası Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a teşekkür etti. Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı…

Bayrampaşa’da spor okulu kış sezonu başladı

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere, tüm yaş gruplarına Basketbol, Karate, Boks, Kick Boks, Aikido, Pilates, Step-Aerobik, Çocuk Jimnastiği ve Atletizm branşlarında hizmet veren Bayrampaşa Belediyesi Spor Okulu’nun kış sezon açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşa’da sporu yaşam biçimine dönüştürdük.” dedi.Bayrampaşa Spor Okulu kış sezonu, Semih Erden Spor Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, eğitimciler, sporcular ve aileleri katıldı. Atletizmden pilatese, basketboldan savunma sporlarına kadar toplam 9 farklı branşın bulunduğu Kış Spor Okulu’nun açılış programında…

Didim’de 3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği düzenlendi

Didim Belediyesi ile Didim ve Yöresi Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri gerçekleştirildi.Efeler Mahallesi’nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğe Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları E. Öznur Gündoğdu, İbrahim Metin Başer, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Resul Yazıcı, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.Farkındalık etkinliğinde konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Belediye olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ