‘Kızılay Halkımızın Her Zaman Yanında’ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

‘Kızılay Halkımızın Her Zaman Yanında’

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 8:35 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

‘Kızılay Halkımızın Her Zaman Yanında’

Valimiz Sayın Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 20.05.2019 Pazartesi günü saat 19.58’de Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda kalan çocuklar ve Kızılay gönüllüleriyle bir araya geldi.

Yemek programının ardından Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut yaptığı konuşmasında, “Kızılay denince akla insan gelir. İnsan Müslüman olmuş, Hıristiyan olmuş veya başka bir dinden olmuş, milliyeti, cinsiyeti veya her şeyi farklı olabilir ama Kızılay herkese ve her insana yardım etmek için kurulmuş bir dernek, cemiyettir.” dedi.

Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut’un konuşmasının ardından Halit Karataş, Kur’an tilaveti okuyarak, dua etti.

Kızılay’ın son yıllarda Türkiye’de herkesin takdir edeceği güzel işler yaptığını ifade Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Afetlerde, yangınlarda, depremlerde ve her türlü felaketlerde Kızılay halkımızın her zaman yanında. O yönüyle milletimizin gönlünü kazanıyor. Onun için de Samsun Kızılayı’nı tebrik ediyoruz. Onların çalışmalarını takdir ediyorum. Zaman zaman da çalışmalarına katılmaya çalışıyoruz. Kızılay’da gönüllü olarak görev yapan gençlerimizi tebrik ediyorum. Kendilerine böyle güzel bir uğraş buldukları için. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bizim dinimiz zekatı sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı öne çıkarıyor. O yönüyle de gençleri tebrik ediyorum. Kızılay’ın bu güzel etkinliğine katılarak gönüllü olarak görev aldıkları için.” dedi.

Yuvalarda kalan sevgili yavrularımız, sizler bizlerin en kıymetli yavrularısınız diyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Devletimiz sizler için her türlü imkanı sağlıyor. Sizlerden tek isteğimiz var. Derslerinize iyi çalışın ve iyi insan ve faydalı insanlar olun. Kader insanın başına her şey getirebilir ama geleceği planlamak bizlerin elinde. İyi insan olmak, iyi eğitim almak ve ülkemize faydalı insanlar olmak çok önemli. Ülkemizin her alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyacı var. Çocuklar lütfen sporda, sanatta, eğitimde ve kültürde kendiniz için önemli bir alan bulun ama başıboş kalmayın. Eğitimlerinizi çok iyi alın. Amacımız sizlerin mutlu olması ve geleceğe güzel bir şekilde hazırlanmanızdır. Onun için verilen eğitime uymanız, birbirinize anlayışlı davranmanız, birbirinizi çok sevmeniz, birlik ve beraberlik içerisinde olmanız lazım.” şeklinde konuştu.

Zaman zaman derslerine çalışmayarak yuvadan kaçan çocukları duyduğunu ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Tabi ki, arkadaşlar zor bir hayat ama yuva kurallarına uymak kaydıyla, öğretmeninizi dinlediğiniz zaman hayat sizler için çok daha kolay ve güzel olacaktır. Bizlerin tek derdi sizlerin mutlu olmasıdır. Kızılay’a bu sofrayı sizlerle paylaşmamıza vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu sofraya katılan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah tam bir dayanışma içerisinde toplumumuzun geleceğe emin adımlarla ilerlemesini arzu ediyoruz. Tek amacımız güzel ve güçlü bir Türkiye’de sizlerin yarınlarda çok daha iyi yaşamanızdır. O anlamda tarihinizi çok iyi bilmeniz lazım.” dedi.

Ülkemiz buralara kolay gelmediğini ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “ Atatürk 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a geldiğinde Anadolu işgal altındaydı, yokluk vardı ve umut bitmiş durumdaydı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları millete liderlik yaparak 19 Mayıs 1919 tarihinde Milli Mücadeleyi Samsun’dan başlatarak kurtuluş savaşını nihayete erdirdi. Kurtuluş savaşının sonunda Türkiye Cumhuriyet Devletini kurarak siz gençlere emanet etti. Onum için o yılları daha iyi bilmemiz için tarihi iyi bilmemiz ve okumamız lazım. Buradan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Atalarımıza, dedelerimize ve bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet etsin.” diye konuştu.