KİM KİMİ SABOTE EDİYOR? « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

KİM KİMİ SABOTE EDİYOR?

KİM KİMİ SABOTE EDİYOR ???

Kabul ediyorum Kalemim keskin, dilim biraz sivri dir benim. Ama Eyyamcı ve Şakşakçılık yoktur raconumda. Zira ezelden beri yürekten Samsunsporluyum…
Sezon başından beri yüreklere su serpen, umut veren bir oyun izleyemedik Yılport Samsunspor dan.
Hafta sonu İstanbulspor karşısında alınan hezimetten sonra hedeften uzaklaşmamak adına son derece ehemmiyet arz eden bir maça çıktı bu akşam Samsunspor.
Rakip Eskişehir bu ligin en yumuşak takımı olduğunu geride kalan maçlarda göstermişti aldığı sonuçlarla.
Hal böyle olunca: Bu akşam Samsunspor’un göze hoş gelen bir oyun ortaya koyacağı görüşü hakimdi hepimizde. Ama ne yazıkki aynı Tas aynı aynı Hamam !!!
Ne üstüste iki pas yapabiliyoruz. Ne organize olabiliyoruz nede oyunu dikine çabuk oynayıp pozisyon yaratabiliyoruz. Ne rakibe baskı kurabiliyoruz. Aksine biz baskı yiyor çok basit top kaybediyoruz. Yere düşen kalkmıyor. İkili mücadeleleri hep kaybedip ani kontratlar yiyiyoruz. Yani Samsunspor Şampiyonluk kovalayacak bir takım görüntüsü vermiyor yada becerip veremiyor !
Futbolcular da takımdaşlık ruhu oluşmamış. Amatör takımlar bile böyle bir ruha sahip iken bizim aymaz oyuncularımız adeta birşeyleri yada birilerini sabote ediyor görüntüsü veriyorlar.
Maç boyunca girdiğimiz tam altı net gol pozisyonlarında son vuruşları izlerken bu büyük Samsunspor camiası adına utandım açıkçası!
Futbol takım oyunu olduğu için oyuncuları isim vererek tek tek eleştirmeye gerek yok ” al birini vur ötekine…”
19 yaşında ki stoper Yameogo ile Saviçeviç hariç…
Evet peşpeşe gelen Pandemi belası ve çimenlerin üzerinde yürürken yaşanan sakatlıklar elbette takımın oyununu bir nebze etkiler ama oynayanların kazanma azmini etkilememelidir. Futbolcular kötü de oynar ancak kötü koşup kötü mücadele etme hakkına sahip asla değiller.
Takım üzerinde ciddi bir otorite zaafiyeti olduğu açık ve net ortadadır ve bu hal çok düşüncürüdür !
Bir an önce gereken yaptırımlar uygulanmaz ise yapılan yatırmlara, verilen emeklere çok yazık olacak. Benden söylemesi…
Eskişehir’den alınan zoraki galibiyet bir telafi değil. Bu takımı yenemiyeni dövüyorlar zaten. Bu galibiyet 3 puan getirmekle günü kurtarmıştır. Ötesi yok…
Önümüzdeki haftadan itibaren ” FUTBOLUN EDİTÖRÜ ” Canlı Spor programı her Çarşamba Saat 21.00 da ” BİZİM SAMSUN TV de yeniden yayın hayatına başlayacaktır.
Galibiyet serileri ve Başarılı Samsunspor Haberleri ile her Çarşamba akşamı buluşmak dileğiyle.
Esen kalın.

Ahmet ÇABUK