KAVAK’TA COŞKULU KADINLAR KUTLAMASI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

KAVAK’TA COŞKULU KADINLAR KUTLAMASI

KAVAK’TA COŞKULU KADINLAR KUTLAMASI

Kavaklı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte doyasıya eğlendi.

Kavak Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçe kadınlarına sürpriz yaparak Kardelen Düğün Salonunda tirit ikramlı konser programı düzenledi.

Çiçeklerin yanı sıra çeşitli hediyelerin verildiği gecede Samsunlu Fehmi ve sanatçı Gülden’in şarkılarıyla geç saatlere kadar doyasıya eğlenen yaklaşık iki bin dolayında kadın, kendilerine özel bir program düzenleyen Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu alkış yağmuruna tuttu.

Gecede Belediye Meclis Üyelerini ilçe kadınlarına tek tek tanıtan Başkan Sarıcaoğlu, ardından geçmiş beş yılda gerçekleştirdiği ve ilçeye gelmesine vesile olduğu yatırımları anlatarak çalışma ekibiyle yeni döneme ilişkin hazırladığı 41 projenin sinevizyon sunumunu yaptı.

“ Bir beldenin huzuru kadının mutluluğu ile doğru orantılıdır” sözleriyle gecenin açılışını yapan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,” Bu göreve hizmet için talip olduk ve geçen beş yılda da bu duygudan hiç kopmadan gecemizi gündüzümüze katıp ilçemiz ve halkımız için çalıştık. 31 Mart’ta yetki verirseniz bundan sonra da aynı tempo ile görevimize sizlere hizmet etmeye davam edeceğiz” dedi.

DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN

Konuşmasında Kavak’ın kendisinden önce yılda ortalama bir milyon lira yatırım alan bir ilçe olduğunu hatırlatan Sarıcaoğlu, “ Evet göreve geldiğimizde ilçemizin aldığı yıllık yatırım 1 kilometre yol yapacak kadar çok düşük seviyede idi. Ama AK Parti’nin Kavak’ta yönetime gelmesi ile devletimizin de destekleri ile pek çok alanda hizmete kavuştuk. Ve yılda 1 milyon lira yatırım alan ilçeden beş yılda 526 milyon lira yatırım alan Kavak’a kavuştuk.” dedi.

Şimdi de yeni döneme ilçeyi daha ileri noktalara taşıyacak 41 proje ile hazırlandıklarını dile getiren Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Artık ilçemiz için umutlarımız ve hayallerimiz daha fazla. Birçok önemli hizmeti ilk hizmet dönemimizde gerçekleştirdik.  31 Mart’tan sonrası için hazırladığımız projelerimiz ise ilçemizin gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında tanınmasını sağlayacak. Sizlere söz verdiğimiz ve açıkladığımız tüm projelerimize hayat vermek onları gerçekleştirmek bizim sizlere namus ve şeref sözümüzdür. Bizler sizlere güveniyoruz. Oylarınızla bize desteğinizi çok güçlü bir şekilde verin ki bizlerde sizlere sözünü verdiğimiz hizmetlere de devletimizin de desteğini arkamıza alarak o kadar hızlı ulaşabilelim”

Etkinliğe katılan Kavak Kaymakamı Recep Koşal’da günümüzde kadınların yaşamın her alanında  daha fazla yer almaları gerektiğini ifade ederek Başkan Sarıcaoğlu’nun bu anlamda güzel projeler ortaya koyduğunu söyledi. Kavaklı kadınlardan  girişimci olarak iş hayatına da daha fazla atılmalarını isteyen Kaymakam Koşal, devletinde geliştirdiği projeler ve desteklerle her zaman kadınların yanında olduğunu söyledi.

Gecede ayrıca ilçe girişimci kadınlarına ödül töreni yapıldı.