KAVAK’TA 50. YIL KARDEŞLİĞİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

KAVAK’TA 50. YIL KARDEŞLİĞİ

KAVAK’TA 50. YIL KARDEŞLİĞİ

 

MHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen geceye AK Parti ve MHP’nin dayanışması damga vurdu.

 

MHP’nin 50 Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede bir arayla gelen MHP ve AK Partililer, birlik ve dayanışma mesajları verdiler. Gecenin açılışını yapan MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, “Davamızın kutlu merkezi MHP’nin 50. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun ” derken Cumhur İttifak adayı ve Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’ da “Cumhur ittifakı ile yanlış hesapları biz kez daha bozacağız” dedi.

MHP nin 50 Kuruluş Yıldönümü Kavak Belediyesi Kardelen Çok Amaçlı Düğün salonunda düzenlenen gece ile kutlandı. MHP’lilerin yanı sıra AK Partililerinde katıldıkları gecede birlik ve beraberlik mesajları verildi.  MHP ve Cumhur ittifakı şarkılarının çalındı. Etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı,  MHP İl Başkanı Abdullah Karapıcak,,Ülkü Ocakları İl Başkanı ve her iki partinin Gençlik ve Kadın Kolları başkan ve yönetimleri katıldı.

Gecenin açılışını yapan MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, “Türk milliyetçiliğinin çıktığı bu kutlu yolculuk, Türk milletine, Türk vatanına ve insanlığa hizmet yolunda yılgınlığa, umutsuzluğa ve kesintiye meydan vermeden kara sevdalıların omzunda ilelebet yürümeye devam edecektir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in arkadaşlarına hitaben söylediği, ‘Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum’ sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır” dedi.

Türk milliyetçiliğinin, taşınması ağır bir sorumluluk ve şerefli bir hüviyet olduğunu ifade eden Kamber,” Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. Bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere liderlik etmiş, yol göstermiş, ömrünü Türk-İslam ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, ebediyete intikal etmiş aziz dava arkadaşlarımıza rahmet diliyorum. ” diye konuştu.

YANLIŞ HESAPLARI YİNE BOZACAĞIZ

MHP’nin 50. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı adayı İbrahim Sarıcaoğlu’ da AK Parti ile MHP arasında 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra temelleri atılan Cumhur ittifakının ülkemiz üzerindeki tüm yanlış hesapları bozarak Türkiye’yi parçalamak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bıraktığını söyledi. Cumhur ittifakının sonsuza dek süreceğini kaydeden Sarıcaoğlu şöyle devam etti.

”İşte bugün de ülkemiz için çok önemli bir seçime birlikte kol kola gidiyoruz. Kimseyi ayırmadan, dışlamadan kapı kapı birlikte gezerek tüm vatandaşlarımıza hedeflerimizi, ülkümüzü anlatarak 31 Mart’ta başarıya birlikte ulaşacağız. 24 Haziran 2018 Seçimlerinde bütün yanlış hesapları bozan Cumhur ittifakı, bir kez daha ülkemiz üzerinde kaos bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Cumhur ittifakından aldığımız güç ile bekamız için çok önemli olan 31 Mart seçimlerinden başarı ile çıkacağımızdan hiç kuşkum yoktur.”

Gecede söz alan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ta Cumhur ittifakının AK Parti ve MHP liderleri arasında çıkar ve menfaat gözeterek değil  Türkiye’nin ve milletin bekası için kurulduğunu söyledi. Karapıcak,” Önümüzdeki seçimler çok farklı ve ülkemiz için çok önemli. Çünkü bir beka seçimidir. Onun için çok çalışıp oyumuzu artırmamız gerek. Cumhur ittifakı olarak 31 Mart’ta Samsun’da Büyükşehir dahil seçimi 18-0 alacağız. Bir belediye kaybedersek bir cephe kaybedeceğiz. Bu yüzden çok çalışmalı sonucu 18-0 yapmalıyız” diye konuştu