Karikatür de Dolu Dolu 37. YIL…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Karikatür de Dolu Dolu 37. YIL….

Samsunda yaşayan ve 37 yıldır Karikatür sanatı ile uğraşan Murat İlhan ikinci karikatür albümü ” İLHANTOLOJİ ” yi hayata geçirdi.

İlhan,ın ilk çalışması 1982 yılında mizah dergisi Gırgır,da yayımlandı,daha sonra bir çok gazete ve dergilerde sürekli çizen Murat İlhan 1986,dan bu yana katıldığı karikatür yarışmalarından çeşitli derecelerde ödüller aldı,

Çalışmaları sergilendi ve albümlere alındı. 1991 yılında Samsundaki çizer arkadaşları ile bu Kentin ilk ve tek mizah dergisi ” BARBAR “ı yayımladılar,aynı yıl sanatçı ilk karikatür albümü ” BİR VARMIŞ BİN YOKMUŞ “u da karikatür severlerin beğenilerine sundu.

İlhan bu arada Samsunda bir çok gazeteye mizah sayfaları hazırladı.         Bu albüm adından anlaşılacağı gibi karikatürlerin yanı sıra sanatçının 37 yıllık birikimlerinin özetini barındıran Antoloji özelliğini taşıyor. Albüm , Canik Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirdi.

İlhan, Canik Belediyesi Osman GENÇ’E Mizaha vermiş olduğu destekten dolayı Teşekkür etti.

İlhan, Karikatür sevenlere bazı önemli tavsiyeler de bulundu zamanın ruhunu ve hayatın akışını mizah ile çizmenin çok güzel olduğunu gençlere özellikle Karikatür çizmeyi tavsiye ettiğini belirtti.

İlhan, Karikatür yaşamış olduğumuz zevkli ve paha biçilmez  satın alınmaz hissiyatlarla hayatımızın renkli bir tasarım olduğunu insanların hayal alemlerine hitap ettiğini mizahın yaşantımız da asla vaz geçilmez bir düşünce olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.