KARAYAMALIK’ın Aydınlık Kuyuları « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

KARAYAMALIK’ın Aydınlık Kuyuları

KARAYAMALIK’ın Aydınlık Kuyuları

1963 yılında Ordu’nun küçük bir kasabasında ailenin dördüncüsü olarak dünyaya geldim. Kara kuru bir kız çocuğu olarak anıldım.

Babamın memuriyeti sebebiyle bir çok yerde bulundum, şehir şehir, sahil sahil gezdim. Yaşadığım her topraktan başka bir kaynak duygularımı, düşüncelerimi ve dolayısıyla şiirimi besledi. Daha sonra evliliğim nedeniyle de gurbetin de gurbeti olan yurt dışına çıktım ve hala bu yolculuğum devam etmekte.

Çocukluğumdan beri ayrılıklar , alışmışlıklar dan uzaklaşmak ben de derin duygulara neden oldu, “Karayamalık” ‘ın duyguları böylelikle oluştu. Yıllarca dolan birikimler bendlerimi aşmaya başlamıştı ki, benim için şiir yazmak da böylelikle kaçınılmaz hale geldi.

Önceleri sadece kendim için yazdığım, gönlümden sayfalara taşan şiirler, şimdi şiir sevenleri ulaşsın; beni derin bir kuyudan çıkaran bu kitabın geliri de su kuyusu açmamıza vesile olup, ihtiyaç sahiplerine ulaşsın, onların susuzluklarına serinlilik olsun istiyorum.

Duygularımı bir amaç doğrultusunda paylaşabiliyor olmak beni çok mutlu ediyor. Umarım yolum iyilikten iyiliğe koşanlarla kesişir ve adım iyiler arasında anılabilir.
Sevim Karademir