-Karasamsun Mahallesi’nde Tok’a Büyük Destek « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

-Karasamsun Mahallesi’nde Tok’a Büyük Destek

-Karasamsun Mahallesi’nde Tok’a Büyük Destek

-Tok, “Mikro milliyetçilik bölücülük faaliyetidir”

-“İlkadım’ın her mahallesine hizmet ve yatırımlarımızla dokunduk”

 

Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Karasamsun Mahallesi sakinleri tarafından açık hava mitingine dönüştürülen buluşmada mikro milliyetçilik siyasetine tepki gösterdi.

 

Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok İlkadımlılarla her akşam ayrı bir mahallede buluşmaya devam ediyor. Cumhur İttifakı’nın İlkadım’da yarattığı birlik ruhu ile vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ziyaretlerin her biri ayrı bir mitinge dönüşüyor. Son olarak Karasamsun Mahallesinde Avcı ve Bektaş ailelerinin daveti ile gittiği ev ziyaretinde Karasamsun Mahallesi sakinleri tarafından büyük bir kalabalıkla karşılanan Başkan Tok 5 yıllık süreçte yaptığı projeleri anlattı ve mikro milliyetçilik siyasetine tepki gösterdi.

 

TOK; “GÖNÜL İNSANIYIZ, AYRIM YAPMADAN HERKESİ KUCAKLIYORUZ”

Gördüğü ilgi karşısında sevincini dile getiren Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bu birliktelik ruhu ile Samsunluluk çatısı altında kardeşlik bağlarını güçlendirdiklerini belirtti. Tok; “Ben göreve geldiğim ilk andan itibaren herkesin belediye başkanı olduğumu ve asla partizanca, ideolojik veya mikro milliyetçilik ile davranmayacağımızı dile getirmiştim. Böyle de davrandım. Mikro milliyetçilik üzerinden siyaset yapmak yanlış bir yoldur. Ben Trabzon Çaykara nüfusuna kayıtlıyım, Ordu’da büyüdüm ve yıllardır da Samsunumuzda yaşıyorum. Ailem burada, cenazemiz burada. Düğünümüz burada oluyor. Burada yaşıyor ve Samsun’a hizmet ediyorum. Sizlerin taleplerini yerine getirirken hiç bir zaman o Trabzonlu diğeri Rizeli diğeri Mübadil, Laz, Çerkez demedik. Biz insanı seviyoruz ve insana yatırım yapıyoruz. Mikro milliyetçilik siyaseti toplumu ayrıştıran tehlikeli bir siyasettir. Bu nedenle mikro milliyetçilik değil makro kardeşlik ile tüm vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz.” dedi.

 

“İLKADIM’DA HER MAHALLEMİZ BAŞKA BİR YATIRIMLA GÜZELLEŞTİ”

5 yılda 255 milyon liralık yatırımı hayata geçirirken uzak yakın demeden her mahallemize eşit yatırım yaptıklarının altını çizen Cumhur İttifakı AK Parti Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok;” 5 yıl gibi bir sürede girmediğimiz mahalle sıkmadığımız el kalmadı. Gönül belediyeciliği anlayışıyla hem hizmet noktasında mahallelerimizin ihtiyaçlarını giderdik, hem de yapmış olduğumuz hizmetler sayesinde vatandaşlarımızın gönlünde yer edindik. Biz şunu biliyoruz, vatandaşlarımızın gönlüne hitap edebilmek için öncelikle hizmet noktasında eksik olmamanız gerekiyor. Bunun için belediyenin rutin işlerinde eksiksiz vatandaşlarımıza hizmet ettik. Vatandaşlarımızın gönlünde de yer edinebilmek adına iyi ve zor günlerinde har daim yanların olduk. Doğumlarında, cenazelerinde, düğünlerinde her daim vatandaşımızın yanında olmaya itina ettik. Karasamsun Mahallemiz de 5 yıl gibi bir sürede 8km sıcak asfalt, 10.500 m2 parke, 500 m2 fırçalı beton, 10 bin m yol açma, 5 bin m2 sathi kaplama çalışmalarıyla mahalle sakinlerimizin hizmetinde olduk. Bununla birlikte 3200 m2 alan üzerine içinde basketbol sahası, fitnes aletleri, çocukların oyun oynayacağı oyun grubu ve kamelyaların bulunduğu Yunus Emre Parkını mahallemize kazandırdık. Ayrıca Kalkancı, Karasamsun ve Baruthane mahallemizin merkezi konumuna yapılan Cami Külliye projemiz Türkiye’ye örnek olacak cinsten. Bölge mahallelerin çehresini değiştirecek olan ve Selçuklu mimarisine uygun tamamen kesme taş ve ahşaptan yapımına devam ettiğimiz cami külliyemiz geceli gündüzlü hızla yükseliyor. 250 araçlık otoparkı, iki toplantı salonu, eşsiz camisi ve külliye alanı ile birlikte Karadeniz’de eşi benzeri olmayan bir projeye daha imza attık. Bu eşsiz dev projemizin hemen yanında ise tamamen ahşaptan İlkadım Kültür ve Medeniyet yolumuzu inşa ettik ve halkımızın hizmetine sunduk. Bunlarla hiçbir zaman yetinmiyoruz daha neler yapabiliriz adına vatandaşlarımızla sürekli istişare halindeyiz.” diye konuştu.