KARADUMAN’DAN PARTİLİLERE SEÇİM MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

KARADUMAN’DAN PARTİLİLERE SEÇİM MESAJI

Bu biyografi 13 Ağustos 2018 - 8:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KARADUMAN’DAN PARTİLİLERE SEÇİM MESAJI

AK Parti İL Başkanı Hakan Karaduman, “Öncelikle köyden mahalleye dönen özellikle 1 veya 2 sandığı olan mahallelerimizde başlattığımız çalışmalar 1 Kasım da bitecek. Teşkilat mensubu olarak, 16 yıldır iktidarda olan, 10,5 milyon üyesiyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan bir partinin bireyleri olarak yapmamız gereken şey oy veren, oy verecek olan herkese ulaşmak. Önümüzdeki 5-6 ay içerisinde girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bırakmayacak çalışma modeli içerisinde olacağız” dedi.
AK Parti Samsun İl Başkanlığı 77. İl Danışma Kurulu Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz,  Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Tutan Çakır,  belediye başkanları, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partililerin katıldığı toplantıya ilgi oldukça büyüktü.
VİDEO ALKIŞ ALDI
Toplantının AK Parti İl Başkanlığı Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 24 Mart’ta gerçekleşen kongrenin ardından milletvekilleri, AK Parti Samsun İl Başkanlığı Yönetim Kurulu ve teşkilatların çalışmalarının yer aldığı video gösterimi büyük ilgi gördü.
İŞTE BÜYÜK TÜRKİYE
AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “Kongremizin gerçekleştiği 24 Mart’tan itibaren bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların bir kısmını birlikte seyrettik. Hazırlayan arkadaşlarımızın emeğine sağlık. 77. Danışma Kurulu Toplantımızın ilimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Ordu’da meydana gelen sel felaketinde büyük maddi kayıp yaşandı ve 1 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun diyorum.  Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız hemen bölgeye intikallerinde devletimizin güçlü sosyal devlet olma anlayışıyla tüm maddi hasarların devletimiz tarafından karşılanacağını açıkladılar.  İşte büyük Türkiye ve güçlü hükümetin gereğidir bu.  Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlar kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi.
SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Samsun temaslarını da değerlendiren Başkan Karaduman, “Sayın bakanımız cuma günü akşam saatlerinde Samsun’a geldi. Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Samsun’un kentsel dönüşüm ve diğer sorunları enine boyuna konuşuldu. Tüm belediye başkanlarımız toplantılarda hazırdı. Bakan beye sorunlar iletildi. Bakanımız Samsun’da yardımcıları ve genel müdürleri ile toplantıya katıldı. Sorunları konuştuk. Anında sorunların çözümü için hızlıca adım atıldı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm bakanlarımızın ülkemizin sorunlarını en kısa sürede en etkili şekilde çözeceklerine inancım çok fazla. Yeni sistemin sorunların çözümü noktasında çok hızlı, çok etkili ve çok verimli olduğunu görüyoruz” diye konuştu.
STRATEJİMİZİ BELİRLİYORUZ
Seçimler konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Karaduman şunları söyledi: “Bir seçim bitiyor diğerine hemen başlıyoruz. İl yönetim kurulumuz ve ilçelerimiz kendi yönetim kurulları toplantılarında seçim sonuçlarının değerlendirmelerini yapıyoruz. Milletvekillerimiz sonuçları kendileri açısından değerlendiriyorlar.  Yapılacak çalışmalarda bizim için bu değerlendirmeler önem arz ediyor. Belediye başkanlarımız belediye meclis üyelerimizle kendi bölgelerinde seçimde aldığımız oy oranlarına göre değerlendirmemizi yaparak belki eksik bıraktığımız hizmet etmediğimiz ziyaret etmediğimiz alanların tespitini sonuçlara göre değerlendirip önümüzdeki sürecin stratejisini buna göre belirleyerek yol alacağımız haritayı önümüze koyarak çalışmalara başlayacağız.”
1 KASIM’DA BİTECEK
“Sıkmadık el, çalınmadık kapı bırakmamak üzere yola çıkmıştık.  Ancak erken seçim oldu. Belki gitmediğimiz yer olmuş olabilir. Ancak yerel seçim çalışmalarına bugünden itibaren başladığımız için böyle bir eksikliği de kabul etmemiz mümkün değil. Önümüzdeki 5-6 ay içerisinde girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bırakmayacak çalışma modeli içerisinde olacağız. Sandık esaslı çalışma yöntemlerini teşkilat olarak bizler yöneteceğiz. Sıkı irtibatlarla koordinasyonla tüm seçmen listesindeki vatandaşlarımızın sorunlarını tespit çalışması yapacağız. Öncelikle köyden mahalleye dönen uzaklardaki özellikle 1 veya 2 sandığı olan mahallelerimizde çalışmaları başlattık. İlçe başkanlarımız bizimde sıkı kontrolümüz ve sıkı takibimizle 1 Kasım’a kadar 1 veya 2 sandığı olan mahallelerimizdeki çalışmaları bitirecekler.”
NİHAİ HEDEFİMİZ BELLİ
“Bu çalışma esnasında da diğer mahallelerimizde de çalışmalar devam edecek. Teşkilat olarak bizim nihai hedefimiz görevimiz bu arkadaşlar. Teşkilat mensubu olarak 16 yıldır iktidarda olan, 10,5 milyon üyesiyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan bir partinin bireyleri olarak yapmamız gereken oy veren oy verecek olan herkese ulaşmak. Dolayısıyla tüm ilimizde çalışmalarımızı yerel seçimlere kadar böyle yürüteceğiz. Bu seçim için herkesten üstün gayret bekliyoruz. İlk başkanı olarak ilk önce benden. Milletvekilimiz Yusuf Ziya Yılmaz’ın, ‘Herkes elinden geleni yapar, elinden gelenin daha fazlasını yapmak gerekir’ sözünü buradan tekrarlıyorum. Yerel seçime kadar gönlünü AK Parti’ye veren her vatandaşımızdan biraz daha elinden gelenin fazlasını yapmasını istiyoruz.”
UYUMLU ÇALIŞIYORUZ
“Önümüzde büyük kongremiz var. İnşallah büyük katılımla beraber Samsun’u temsil edeceğiz. Genel başkan yardımcımız var. Tekrar devam etmesi için tüm kalbimizle destekliyoruz. Bu zamana kadar genel başkan yardımcımız bizi en üst düzeyde temsil etti. Her türlü sorunumuzda sıkıntımızda talebimizde yanımızda oldu. Tüm milletvekillerimizle birlikte genel başkan yardımcımıza teşekkür ediyorum. Milletvekillerimizle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Birlik beraberlik içerisinde istişare halinde kararlar alarak Samsun’a hizmet etmeye çalışıyoruz.”
Programın son bölümünde tüm ilçe teşkilatlarına belediye başkanları, ilçe başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları nezdinde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi verildi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeşildere Vadisi’nde yeşil dönüşüm için düğmeye basıldı

Yeşildere Vadisi’nde yeşil dönüşüm için düğmeye basıldıEXPO alanında yıkımlar başladıİzmir Büyükşehir Belediyesi, 2026 yılında ev sahipliği yapacağı Botanik EXPO alanındaki yıkım çalışmalarını başlattı. Yeşildere Vadisi’nde Kültürpark’ın üç katı büyüklüğünde bir yeşil alanı kente kazandıracak dev proje kapsamında kamulaştırması tamamlanan 76 binanın yıkımı tamamlandı.  Başkan Tunç Soyer, “50 futbol sahası büyüklüğündeki yaklaşık 400 dekar alan, doğayla ve insan tabiatıyla uyumlu yeşilin en güzel rengiyle örülecek” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çabalarıyla kentin 2026’da ev sahipliği yapmaya hak kazandığı Uluslararası Bahçe Bitkileri EXPO’sunun (Botanik EXPO 2026) hazırlıkları kapsam…

Efeslim kart hem esnafa hem de vatandaşa kazandırıyor

EFESLİM KART HEM ESNAFA HEM DE VATANDAŞA KAZANDIRIYORHem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlara kucak açan Efes Selçuk BelediyeBaşkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, hayata geçirdiği Efeslim Kart Efeslim gönüllere dokunuyor.“Dar Gelirliye Destek, Esnafa Can Suyu, Çevreye Dost, Eğitime Katkı” sloganıyla hayatageçen Efeslim Kart Projesi kentte dayanışmayı büyütürken yerel ekonomi ve çevreye de katkısunuyor. Efeslim Kart’tan yararlanan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirirken, kenttekiyerel esnaf da bu projenin son derece önemli olduğunu ve esnaflara her ay kazanç sağladığınıbelirtiyor.Sosyal belediyecilik anlamında örnek bir uygulama olan Efeslim Kart Projesi iledayanışmanın güçlendiğini belirten Efes Selçuk Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Engin Kaçer,“B…

Didim Belediyesi, Bentour Comedy Night programına katıldı.

DİDİM BELEDİYESİ, BENTOUR COMEDY NIGHT PROGRAMINA KATILDI.Didim Belediyesi, Avrupa'nın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Bentour Reisen’in, BentourComedy Night 2023 programına katıldı.Avrupa’nın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Bentour Reisen’in, her yıl geleneksel olarakyapılan Comedy Night 2023 organizasyonu Antalya’daki Miracle Resort Hotel’de gerçekleşti. Almanya,Avusturya, Hollanda ve İsviçre’den 700’ü aşkın turizm ve seyahat sektöründeki acentelerin evsahipliğinde gerçekleşen organizasyonda, Didim Belediyesi de Didim’in tanıtımını gerçekleştirmek içinstant açtı.Ülkemizin en gözde turizm kentlerinden birisi olan Didim’in tarihi ve kültürel değerleri, muhteşemkoyları ve adını altın rengi kumlarından alan başta Altınkum …

Aydın Büyükşehir Belediyesi ibadethaneleri pırıl pırıl yapıyor

 AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İBADETHANELERİ PIRIL PIRIL YAPIYOR Aydın Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini daha hijyenik ortamda yerine getirmelerini sağlamak için Aydın’ın tüm ilçelerindeki ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik çalışmaları kapsamında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, ibadethanelerin bütün bölümlerinde detaylı temizlik yaparken iç bölümlerde ise halılar özel makineler yardımıyla temizleniyor. Temizlik çalışmalarından oldukça memnun olan vatandaşlar yapılan bu hizmet için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu: İbadethanelerimize sahip çıkıyoruzİbadethanelerin temizliği konusunda uzun yıllardır hizmet verdikl…

Aydın büyükşehir belediyesi, aramızdan ayrılışının 7. yıl dönümünde İsmet Sezgin’i andı

 AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARAMIZDAN AYRILIŞININ 7. YILDÖNÜMÜNDE İSMET SEZGİN’İ ANDI Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden olan merhum İsmet Sezgin’i aramızdan ayrılışının 7. yıldönümünde lokma hayrıyla andı. Sezgin için Bey Camisi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan lokma hayrından alan vatandaşlar Sezgin’i unutmadığı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.Türk siyasetinde önemli biri yeri olan İsmet Sezgin, Aydın Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra Gençlik ve Spor, Maliye, İçişleri ve Milli Savunma bakanlıkları yaptı. Ayrıca Başbakan Yardımcılığı ve TBMM Başkanlığı görevlerinde bulundu. Başkan Çerçioğlu: Sezgin’i saygıyla anıyoruzS…

“2050’de Nasıl Bir Bağcılar” çalıştayı düzenlendi

“2050’de Nasıl Bir Bağcılar” çalıştayı düzenlendiBağcılar Belediyesi ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliğiyle “2050’de Nasıl Bir Bağcılar” başlıklıçalıştay düzenlendi. İki gün süren oturumlarda “İmalat Sektörü” ve “Hizmet Sektörü” ele alındı.Bağcılar Belediyesi ve İstanbul Kent Üniversitesi iş birliğiyle 6-7 Aralık tarihleri arasında “2050’de NasılBir Bağcılar” çalıştayı düzenlendi. “Kentlerdeki İmalat Sanayi Bölgelerinin Sürdürülebilir Gelişim veDönüşüm Modeli: İstanbul Bağcılar İlçesi Örneği” başlıklı proje Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda 3oturum şeklinde yapıldı.19 farklı sektörde 2 bine yakın imalathane bulunuyorTicari faaliyetlerin yoğun yürütüldüğü bir ilçe olduklarını söyleyen Bağc…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ