KARAASLAN’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

KARAASLAN’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK

KARAASLAN’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından “8 Kasım Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Eğitim ve İstişare Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Program sonunda, Türkiye’de ilk “İklim Dostu Kuruluş Sertifikası” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan tarafından takdim edildi.
Sıfır Atık Projesi İle İlgili Vakıf Hedefi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, kendine vatan yaptığı coğrafyaları imar ve inşa eden, kültürünü ve medeniyetini sürekli ileriye taşıyan bir milletin mensubu olduklarını vurguladı.
Her alanda olduğu gibi çevrenin korunması konusunda da çok önemli icraatları hayata geçirdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı vesilesiyle “Sıfır Atık” ve “Şehrim 2023” projeleri hakkında katılımcıların bilgilendirileceğini belirterek, Sıfır Atık Projesi ile ilgili vakıf kurarak, bu konuda güçlü bir sivil toplum kuruluşuna sahip olmayı hedeflediklerini bildirdi.
AK Parti’nin icraat listesinin uzun olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nin ilgili birimlerinin, seçim öncesi tüm icraatları yazılı ve görsel olarak hazırlayacağını söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, konuşmasının ardından, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de ilk defa AK Parti Genel Merkezi’ne verilen “İklim Dostu Kuruluş Sertifikası”nı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.
Asıl Niyetlerinin Çevre Olmadığının Farkındayız
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda teşkilatlara seslenen Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun programları arasında toplantıya katılımı nedeniyle teşekkür etti.
Karaaslan konuşmasında, çevre ve şehircilik konularına büyük önem verdiklerini ve şehirleri geleceğe taşıyacak yeni projeler üretmeye devam ettiklerini söyledi. AK Parti olarak konuyu geniş kapsamlı ele aldıklarını belirten Karaaslan, “Biz çevreyi sadece koruma perspektifiyle değil, sürdürülebilirlik perspektifinde geliştirmeyi, düşük emisyonla kalkınma stratejileri, biyolojik çeşitliliğin ve ekolojik dengenin korunması, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması, atık yönetimi gibi çok farklı başlıkta ele alıyoruz. Çevreyi siyasete alet edenlerin, protesto aracı haline dönüştürmeyi alışkanlık haline getirenlerin asıl niyetinin çevre olmadığının farkındayız. Diyoruz ki “Biz Ezelden Çevreciyiz”açıklamasında bulundu.
Şehirlerimizin, Ülkemizin ve Gönüllerimizin Mimarı
Karaaslan konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Ve siz Sn. Cumhurbaşkanım; Yaslı bir ada olan Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler Adası Olsun diyen, bundan 10 yıl önce de Diyarbakır Suriçi için hayal kuran, 15 Temmuz hain darbe girişiminden birkaç hafta sonra Dünya’nın en uzun asma köprüsünün açılışında “yıkılmadık ayaktayız” mesajını en güçlü şekilde veren, Dünya’nın en prestijli opera binasını bu ülkeye kazandırabilmek için büyük mücadele eden, bütün karşı duruşlara rağmen Cumhuriyet’in İlanı’nın 95.yıldönümünde bu ülkeye en büyük armağanı veren, bir havalimanının ötesinde sizin deyiminizle zafer anıtı diken, orada dikilen ağaçların gölgesinde oturacak nice nesillerin minnettar kalacağı Millet Bahçeleriyle birlikte bu ülkede bu güne kadar gerçekleştirilmiş en büyük çevre projesini hayata geçirirken, ‘Ben İstanbul`da çocukluğumu arıyorum’ diyecek kadar ruhunuzu da gerçekleştirdiğiniz her projeye katan hem şehirlerimizin hem ülkemizin hem de gönüllerimizin mimarısınız” ifadelerine yer verdi.
Ayrıca toplantıya katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum partililere hitap etti, AK Parti döneminde hayata geçirilen çevre projeleri ile şehircilikte atılan adımları anlattı.
Toplantımız İlklere Vesile Oldu
AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen“AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı”na ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Karaaslan, Türkiye’de hiçbir siyasi partide Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’nın olmadığını vurgulayarak, “Başkanlığımız, sadece üç kavramı içinde barındırmakla kalmamakta, aynı zamanda şehirle çevre ve kültürü entegre eden, üçünü bir arada harmanlayan, değerlendiren bir bakış açısını da temsil etmektedir” diye konuştu.
Bugünü özel kılan bir başka konunun da Türkiye’de ilk kez Türk Standartları Enstitüsü tarafından “İklim Dostu Kuruluş Sertifikası”nı AK Parti Genel Merkezi olarak almış olmaları olduğunu dile getiren Karaaslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlklere vesile olmuş, çok güçlü mesajların verildiği, Türkiye’nin 81 ilinden Çevre, Şehir ve Kültür Başkanları’mızın bugün Ankara’da buluştuğu, geleceğin şehirleri ve ve stratejileri için de önemli kararların alındığı bir toplantı oldu.”
Yerel seçimlere ilişkin de görüşlerini paylaşan Karaaslan, şunları kaydetti; “Yerel seçimlerde yalnızca adaylar, isimler ya da siyasi partiler yarışmayacak. Şehirlere bakış açıları da yarışacak. Adaylar belirlendikten sonra adayların şehir için ne söylediği, ne vadettiği çok önemli bir başka başlık olarak ortaya çıkacak ve işte o zaman da bu bakış açılarını temsil eden şehirlerimize dair güçlü fikirleri, önemli projeleri olan AK Parti’miz farkını ortaya koyacaktır.