KARAASLAN’DAN “23 NİSAN” MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

KARAASLAN’DAN “23 NİSAN” MESAJI

KARAASLAN’DAN “23 NİSAN” MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk adımın atılmasıyla başlayan Milli Mücadelemizin zaferle taçlanmasının ardından TBMM’nin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 23 Nisan, millet egemenliğinin temsilcisi Gazi Meclisimiz için bir gurur günü olduğu kadar çocuklarımız için de sevinç günüdür. 23 Nisan; vatanımız, bayrağımız ve hürriyetimiz için verdiğimiz mücadelenin, tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin tüm dünyaya ilanıdır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilkesinin hayat bulduğu Meclisimiz geçmişten bugüne istiklal ve istikbal mücadelemizin en önemli ilham kaynağı olmuştur. Bir asrı aşkın tarihi boyunca pek çok saldırıya maruz kalan, en son 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin bombaladığı Gazi Meclisimizin kutlu çatısı altında görev yapan Milletvekilleri olarak milletimizden aldığımız yetkiyle ülkemizin geleceği, evlatlarımızın yarınları, Türkiye’nin büyük hedefleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Zaferlerle dolu mazimizden aldığımız güç, çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara dair umutları bu yolda gayretimizi perçinlemekte, azmimizi çoğaltmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı, milletimizin çocuklara verdiği değerin bir nişanesi olarak dünya çocuklarına armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek milli bayram olma özelliği taşıyan bu günde verilecek her mesaj, üstlendiğimiz tarihi sorumluluğun gereğini yerine getirme ve çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakabilme adına büyük önem taşımaktadır. Cumhuriyetimizin İlanına giden yolda ilk adım şehri Samsun’umuzu Gazi Meclisimizde Milletvekili olarak temsil etmenin gurur ve onurunu yaşıyor, çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. 2023 hedeflerimize doğru ilerlerken ülkemizi 2053 ve 2071 vizyonlarına el birliğiyle ulaştıracağımıza gönülden inanıyorum.

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, TBMM’nin 102. Açılış Yıl Dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”