KARAASLAN: İSTİKLAL MARŞI’MIZ, CESARETİMİZİ ABİDELEŞTİREN GÜÇLÜ BİR MESAJDIR « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

KARAASLAN: İSTİKLAL MARŞI’MIZ, CESARETİMİZİ ABİDELEŞTİREN GÜÇLÜ BİR MESAJDIR

KARAASLAN: İSTİKLAL MARŞI’MIZ, CESARETİMİZİ ABİDELEŞTİREN GÜÇLÜ BİR

MESAJDIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“12 Mart 1921’de TBMM tarafından kabul edilen, devletimizin bağımsızlığının simgesi İstiklal Marşı’mız bugün dahi milletimizin ideallerine güç vermeye, geleceğimize yol göstermeye devam etmektedir. Cepheler, şartlar, silahlar değişmiş olsa da istiklal ve istikbalimiz uğruna canlarımız pahasına verdiğimiz kararlı mücadele ve ülkemiz için koyduğumuz hedeflerimiz değişmemiştir. İstiklal Marşı’mız bu yönüyle; vatan aşkımızı, bağımsız yaşama irademizi, inancımızı, cesaretimizi ve kararlılığımızı abideleştiren, Dünya’ya verdiğimiz güçlü bir mesajdır.

Tarihin her döneminde vatanımızın bekasına, milletimizin geleceğine yönelen tüm tehditlere karşı koyan aziz milletimiz, merhum Akif’in “milletimindir” dediği İstiklal Marşı’mıza ve uğruna canlar verilen bağımsız yaşama irademize kıyamete kadar sahip çıkacaktır.

Tüm imkânsızlıklara rağmen imanla, inançla, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle, en zor zamanlarda millet olma şuuruyla birbirimize kenetlenerek nice badireler atlattık, nice tehdidi yerle bir ettik. Dün olduğu gibi bugün de sınırlarımızın içinde ve sınır ötesinde varlığımıza, birliğimize, bağımsızlığımıza tehdit oluşturan terörle ve türlü kuşatmalarla kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz, inanıyorum ki istiklal mücadelesi ruhuyla tüm engelleri aşacak, badireleri atlatacağız.

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk adımı atmasıyla başlayan Milli Mücadele’de 100.yılın büyük gururunu ve tarifsiz heyecanını yaşarken, öncü şehir Samsun’un evlatları olarak ülkemizin beka mücadelesi verdiği bu dönemde vatanımıza, ezanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize en güçlü şekilde sahip çıkmaya, İstiklal Marşı’mızın temsil ettiği ruhu en yükseğe taşımaya gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’mızın 98. yıldönümünde Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy ile vatanı uğruna can veren bütün şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”