Kamuoyunun Bilgisine… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

Kamuoyunun Bilgisine…

Basının ve kamuoyunun bilgisine;

Atakum Belediyesi halka yalan söylemez, halkı yanıltıcı bilgi vermez, sahte belge düzenlemez; Belediye Başkanımız ve belediye yetkilileri tarafından halka arz edilen bilgiler ve belgelerin doğruluğu tartışmasızdır. Kaldı ki Belediye Başkanımız ve belediye yetkilileri tarafından kamuoyuna açıklanan bilgi ve belgeler, 31 Mart öncesi döneme ilişkin olarak o dönem yetkililerince düzenlenmiş resmi evrak niteliği kazanmış bilgi ve belgelerdir.

Halkın bilgisine sunulan tüm bilgiler resmi belgelere dayalıdır. Kaldı ki, bu iddialar da belgeleriyle birlikte Cumhuriyet Savcılığı’na intikal ettirilmiş, ilgililer hakkında adli soruşturma başlatılmıştır.

İlgililerin bir cevabı, itirazı, iddiaları varsa haklarında başlatılan adli soruşturma dosyalarında ileri sürebilirler ve hatta artık söyleyeceklerini Savcıya söylemeliler, mevzuat bunu gerektirir.

Bir kamu kurumu olarak halkı bilgilendirmek ve tespit edilen usulsüzlükleri adli makamlara intikal ettirmek bizim görevimizdir. Atakum Belediyesi olarak görevimizi yapıyor, halka karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Atakum halkının hakkını yargı nezdinde takip ediyoruz. Konuyla ilgili zaman zaman kamuoyuna bilgi sunacağımızın bilinmesini isteriz. Saygılarımızla.