Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Resim Açıklaması
Resim Açıklaması
Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor!
Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesinden Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, “Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor!” dedi.
Kalp krizi geçiren bir kişinin tekrar kriz geçirme riski, hiç geçirmeyen bir kişiye göre daha fazla olacağından ilaçların eksiksiz ve sürekli kullanması hayati önem taşıdığına dikkat çeken Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesinden Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, “Kalp damarlarının daralması ile seyreden koroner arter hastalığı, kalp hastalıkları arasında en sık görülen sağlık sorunları arasındarır. Bu hastalık müzmin bir hastalıktır. Bypass veya stent uygulansa bile kalp damarlarında daralma veya tıkanmaya neden esas hastalık süreci devam etmektedir. Bu süreci yavaşlatmak için ilaç tedavisi gerekir.” dedi.
DOKTOR KONTROLÜNDE OLMALI
Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, “Kalp hastasının en çok dikkat edeceği konu, hekim kontrolünde ilaç tedavisini düzenli devam ettirmesi, düzenli egzersiz yapması ve düzenli kalp diyeti dediğimiz diyete uymasıdır. Düzenli düşük doz aspirin sadece diyabetik ve ailesel kolesterol yüksekliği bulunanlarda önerilir. Risk faktörü yoksa aspirin kullanmak bu kez zararlı olabilir.
Bu sebeple kalp hastalıkları ömür boyu devam ettiği için tedavide kullanılan ilaçları doktorunuza danışmadan asla bırakmayınız ve değiştirmeyiniz.” diyerek sözlerine son verdi.

Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor!

Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor! Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesinden Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, “Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor!” dedi. Kalp krizi geçiren bir kişinin tekrar kriz geçirme riski, hiç geçirmeyen bir kişiye göre daha fazla olacağından ilaçların eksiksiz ve sürekli kullanması hayati önem taşıdığına dikkat çeken […]