KALP GÖZÜ”YLE KUR’AN-I KERİMİ ÖĞRETECEKLER « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

KALP GÖZÜ”YLE KUR’AN-I KERİMİ ÖĞRETECEKLER

Samsun İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü ve Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Atakum Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulunda Braille Alfabesi ile Kuranı Kerim Öğretimi için Eğitici Eğitimi kursu açıldı.
Kurs açılışına  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İl Milli Eğitim Müdür  Coşkun Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Hanife Öztürk Erdin, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, İl Müftü Yardımcı Vedat Başsan, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Seyhan Elmacı, Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Hasan Tanrısever, Samsun Kültür ve Turizm İl Müdürü Müdür Yardımcısı İrfan Göz, İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Murat Yalçınkaya ve Atakum Tevfik İleri İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Nihat Albayrak katıldı.
AÇTIĞIMIZ KURSA ÇEŞİTLİ İLÇELERDEN KATILIM OLDU
Acılan kurs hakkında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’e  bilgi veren kurs Öğreticisi Rasimegül Usta Tokur, ”Samsun’un çeşitli ilçelerinden Kur’an Kursu Öğreticileri, imam hatipler ve müezzin kayyımların kursiyer olarak katıldıkları kursun amacı her ilçeden görme engelli kardeşlerimize eğitim hizmeti verebilecek görevlileri yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi.
BÜNYESİNDE 3 BİN 400 KURS ÇEŞİTLİLİĞİ BULUNMAKTADIR
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, ”Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde 3 bin 400 kurs çeşitliliği bulunmaktadır. Halkımıza her alanda hizmet vermek en temel görevimizdir. Konumu, statüsü, cinsiyeti ne olursa olsun herkes devletimizin imkânlarından yararlanmaktadır. Bakanlık olarak görme engellilerle ilgili pek çok programlar, kurslar açmaktayız. Burada görme engelli vatandaşlarımız için eğitici Eğitimi çerçevesinde açtığımız bu kursun hayırlı olmasını diliyorum. Emeğe geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köksal ÖNER
şokhaber.net