“KADINLARIMIZ, EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Samsun’da “Gastronomi” Etkinliği

FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

“KADINLARIMIZ, EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

“KADINLARIMIZ, EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır.” dedi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kadınların gününü kutladı.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır. Bugün gelinen noktada kadınlarımız; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, yürütme ve yargıya varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmişlerdir. Kadınlarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında büyük roller üstlenmişler ve ülkemizin simgesi ve Cumhuriyet’in en büyük teminatı olmuşlardır. İslam dini ile birlikte kadın toplumda hak ettiği değeri almıştır. Kadınlara karşı gösterilecek tavırda bizim için en güzel örnek Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’dir. Fahri Kâinat Efendimiz, hanımlara karşı her daim güler yüzlü olmuş, onlara sevgi ve saygı göstermiştir. Günümüzde de ülkemizdekadınlarla ilgili çeşitli yasal düzenlemeler yapılarak, kadın hakları ve şiddet konusunda önemli mesafeler kat edilmiştir. Kadınların karşılaştıkları diğer sorunlar, toplumun genel eğitim düzeyinin yükselmesi ve kadınlarımızın sosyal, siyasal, ekonomik yaşamda etkinliklerinin daha da artmasıyla ortadan kalkacaktır. Bu vesileyle kadınlarımızın elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştireceğimizi ifade ederek, tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyor, kadınlarımıza sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum.”