iyiliği Kolaylaştıracak Sistem ‘İYBİS’ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Tekkeköy Kırsalı Beyaza Büründü

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

“OKUMAKTAN MANİ NE”

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT, SAMSUN HABERLERİ, Yerel haber

iyiliği Kolaylaştıracak Sistem ‘İYBİS’

iyiliği Kolaylaştıracak Sistem ‘İYBİS’

 

Hayata Anlam Katanlar Derneği tarafından geliştirilen ve uygulamaya koyulan İnsani Yardım Bilgi Sistemi (İYBİS) veri tabanı ile ihtiyaç sahiplerine daha rahat ulaşılacak.

Samsun’da faaliyet gösteren Hayata Anlam Katanlar Derneği tarafından geliştirilerek uygulamaya konulan İnsani Yardım Bilgi Sistemi (İYBİS) Kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) İşbirliğini arttırarak, ihtiyaç sahiplerine daha çabuk ulaşmayı amaçlıyor.

İYBİS NEDİR?

Sistem hakkında bilgi veren Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci, “İYBİS 2018 yılında Hayata Anlam Katanlar Derneği tarafından geliştirilmiş ve uygulanmaya koymuş bir insani yardım bilgi sistemdir. Yardım veri tabanı, talep kabul ve yönlendirme, veri güvenliği detaylı raporlama gibi birçok özelliğe sahip bu sistemle ihtiyaç sahiplerine daha çabuk ve nokta atışı ulaşmayı hedefledik ve başardık. Kurumlar ve STK’lar arasındaki işbirliğini kuvvetlendiren ve hızlandıran İYİBİS bilgi sistemi ile mükerrer yardımları önlemenin yanı sıra, şehrin gerçek ihtiyaç listesini ortaya çıkararak, 7/24 kesintisiz veri ulaşımı mobil cihazlarla saha çalışmalarını kolaylaştırıyoruz. Sürekli güncel veriye sahip oluyoruz. İYBİS, tamamen kurum içi geliştirildiği için, her türlü talep sisteme kolayca eklenebilir bir veri tabanına sahip. Kurumlardan gelen talepler doğrultusunda ek masraf gerektirmeden, minimum sürede, veri kaybı olmadan sisteme eklenti yapılabilir. Özel bir veri merkezinde kendi server alt yapısına sahip sistem, kendi hareket kaydını kendisi tutarak, güvenlik açısından açığı bulunmamaktadır. Kısacası kendi geliştirdiğimiz sistemle iyiliğe çok kısa sürede ulaşabiliyor ve verilerimizi güvenli ortamda saklayabiliyoruz” dedi.