İTFAİYE HAFTASI MESAJI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

İTFAİYE HAFTASI MESAJI

İTFAİYE HAFTASI MESAJI

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürü Tahsin Avcı, 25 Eylül – 1 Ekim İtfaiye Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İtfaiye personellerinin her türlü yangın, afet ve diğer acil durumlarda gece ve gündüz 7 gün 24 saat kendi hayatlarını hiçe sayarak, canla başla çok ağır şartlarda, zaman kavramı gözetmeksizin fedakarca çalıştığını belirten İtfaiye Müdür Tahsin Avcı mesajında şunları söyledi;

“24 saat halkın hizmetinde olan itfaiye çalışanları büyük bir özveriyle görevlerini yapmaktadır. Bununla birlikte itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olup, büyük sorumluluklar getirmektedir. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda çalışan itfaiye personelim başta olmak üzere bütün itfaiye çalışanlarının haftasını kutlar, çalışmalarında kolaylık ve başarılar dilerim.”

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün malzeme, ekipman, teçhizat ve personel yönünden bölgenin en gelişmiş yapılarından birine sahip olduğunu da hatırlatan Müdür Avcı; “İtfaiye araç ve gereç kapasitemiz gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü itfaiye örgütümüz ne kadar güçlü olursa, şehrimizde o kadar güçlü olur inancını taşıyoruz. En son teknolojik donanıma sahip itfaiye araçlarımız üzerinde yangın söndürme ekipmanları, trafik kazalarında ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılan kesici, ayırıcı, destekleyici, atlama yatağı ve yine su altı ve su üstü arama kurtarma çalışmaları için 10 metrelik tekne ve dalış ekipmanları gibi malzemelerimiz mevcuttur.” dedi.