İŞTE HİZMET…… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

İŞTE HİZMET……

“İlçe minibüs sorununu kökten çözeceğiz ”

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, 17 ilçeden kent merkezine gelen minibüslerin artık şehir içine girebileceğini belirterek, “Her vatandaşımızın sesini duymak, onları düşünmek zorundayız. Eski Bafra Garajı’nın bulunduğu yere akıllı terminal yaparak minibüs toplanma merkezini oluşturacağız.” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, şehir içi ve ilçelerine yönelik terminal projesi hakkında bilgi verdi.

17 ilçeden gelen minibüslerin şehir merkezine ulaşmasıyla ilgili yaşanan sorunların giderilmesi yönünde kararlı adımlar atacaklarını belirten Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun’un bütün şehir olduğunu, ilçelerden, mahallelerinden merkeze gelen vatandaşların ulaşım sorunu yaşamamalarını istediklerini söyledi.

İlçe minibüslerinin şehir merkezine girmelerini sağlamak amacıyla eski Bafra Garajı’nın bulunduğu yere akıllı terminal yapılacağını ifade eden Demir, modern merkezin gelen ve giden yolcu şeklinde dizayn edileceğini, tüm ilçelerden kente giren minibüslerin buluşma noktası olacağını kaydetti.

Vatandaşların çok sayıda toplu taşıma aracı değiştirerek seyahat etmelerini, gidecekleri yerlere zorluk çekerek ulaşmalarını istemediklerini vurgulayan Demir, “Bu ayrı bir mali külfette getirmekte. Minibüslerin eski Bafra Garajı’nın bulunduğu noktaya kadar gelmeleri, burada yolcularını indirip bindirmelerini sağlayacağız. İlçelerden gelen minibüsler neden şehir içine giremesin. 31 Mart’ta halkımız görevi bize tebliğ ederse, hayata geçireceğimiz çalışmalar arasında bu projemizde önemli bir yer tutacak. Herkesin bir yönetim tarzı vardır. Şu doğru bu yanlış şeklinde konuya bakmamak gerekli. Şuan günümüz şartlarında minibüslerimizin şehir trafiğini olumsuz etkilemeden, projemizi hayata getireceğiz.” dedi.

Şayet aşırı yoğunluk veya başka olumsuzlukların ortaya çıkması halinde alternatif yol çalışmaları ve trafik düzenlemeleriyle sorunu da aşacaklarını dile getiren Demir, “Yıllardır halkımızdan böyle bir talep var. Şehrimizde toplu taşıma ağını güçlendirmek, modern bir hale getirmek, vatandaşlarımızın memnuniyetini artırmak bizim birinci görevimiz. Yakakent’teki, Terme’deki, Havza’daki, Vezirköprü’deki, Ladik’teki en ücra mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın da sesini duymak zorundayız.” diye konuştu.

Demir, halk memnuniyeti sağlanamazsa huzurlu bir kent olunamayacağını da sözlerine ekledi.