İŞBİRLİĞİ İÇİNDE GÜZEL İŞLER YAPMASINI ARZU EDİYORUZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE GÜZEL İŞLER YAPMASINI ARZU EDİYORUZ

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE GÜZEL İŞLER YAPMASINI ARZU EDİYORUZ

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu 2018 Yılı birinci  toplantısı, Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında, OMÜ Rektörlüğü senato toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Ondokuz Mayıs Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Esen, SAMULAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu üyeleri ile Samsun ve Bafra organize sanayi bölgelerinin müdürleri katıldı.
SANAYİCİMİZ İLE ÜNİVERSİTEMİZİ BULUŞTURMAK
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısında Açılış konuşması yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, ”KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun amacı, Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesini arttırarak ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamak, sanayicimiz ile üniversitemizi buluşturmak ve aralarındaki koordinasyon ve yönlendirme faaliyetlerini belirlemek, bu amaç doğrultulusunda sanayicimizi kamu desteklerinden daha etkin bir şekilde yararlandırmaktır” dedi.
HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Samsun’un gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunacak dinamiklerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç yaptığı konuşmasında, “Bu toplantılar ve gösterilen çabanın semeresini yakın zamanda alacağımız kanaatindeyim. Burada alacağımız yol gösterici kararlar ve bu yöndeki eylem planları; Üniversite olarak asli işimiz ve sorumluluğumuz olan AR-GE ve inovasyon çalışmaları açısından referans noktası olacaktır. Herkese çok teşekkür ediyorum ve kentimiz için güzel ve faydalı çalışmalar olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
BU ÇALIŞMALARIN İÇİNDE YER ALIRIZ
Valilik olarak  bilim ve sanayi arasındaki iş birliği ve diyaloğu her zaman destekleyeceklerini söyleyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Değerli Rektör hocamızın Ondokuz Mayıs Üniversitemizi şehir ve sanayi ile bütünleştirmeye yönelik ortak çalışmalarını ve yoğun gayretlerini görüyorum. İnşallah bizde ilin valisi olarak kurumları bir araya getirip öncelikle Samsun, genelde de ülkemizin kalkınması bilimin ve sanayinin işbirliği içinde güzel işler yapmasını arzu ediyoruz. Ümit ediyorum bu çalışmalar, arkasında katkı sunan projelere bırakarak devam eder. Bizler de inşallah katkımızla bu çalışmaların içinde yer alırız. Önemli olan; bu buluşmalardan somut ve uygulanabilir sonuçlar elde etmemizdir. Zira ortaya çıkacak güzel çalışmalar, gelecek için motivasyon ve heyecan yaratacaktır. Birikimlerimizin, herkes kendi ruhunda değil, bir araya gelip harmanladığımızda hem şehrimiz hem de ülkemiz için örnek başarılı işler ortaya koyacağına inanıyorum. Bu toplantımızın hayırlara vesile olması dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ve OMÜ TTO Yöneticisi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Mortaş yapılan çalışmaları katılımcılarla paylaştı.
Köksal ÖNER
şokhaber.net