İşaret Dili Kurslarına Yoğun İlgi « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

İşaret Dili Kurslarına Yoğun İlgi

İşaret Dili Kurslarına Yoğun İlgi

 

İşaret Dili Kurslarına Yoğun İlgi

Bafra Belediyesi ve Bafra Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan işaret dili kurslarına ilgi oldukça yoğun.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, çok farklı branşlarda Meslek ve Sanat Edindirme kursları içerinde yoğun talep olan “Türk İşaret Dili kursu” açarak bu yöndeki ihtiyacı gidermeye çalıştıklarını ifade etti.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ile birlikte İşaret Dili kursunu yerinde takip eden Başkan Kılıç, “İşaret dili kurslarına katılanlar hem yeni bir yetenek hem de farkındalık kazanıyorlar” dedi.

Bafra Belediyesi, engelli bireylerin her alanda kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri ve toplum içerisinde hak ettiği yeri almaları yönünde yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek açtığı işaret dili kurslarına ilçede yer alan bazı kamu kuruluş personellerinin de katılımı dikkat çekti.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ”Kursumuzda sözcüklerin anlam karşılıkları değil kavramların işaret dilindeki karşılıkları verilmektedir. Ellerin ve parmakların aldığı biçimler ve hareketlerin yönü anlatılarak işaret dili öğretiminde kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca her kelime için resim ve el biçimi de ayrıca verilmekte. Bafra Belediyesi olarak paylaştığımız hayatı engellerimiz için daha yaşanır hale getirmek için projeler üretiyoruz” dedi.