İngilizcelerini kısa oyunlarla pekiştirdiler « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

İngilizcelerini kısa oyunlarla pekiştirdiler

OMÜ Vakfı Koleji Dil Eğitiminde Farklı Yaklaşımlarla Öğrencilerini Eğitiyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfı Koleji, dil gelişiminde başvurduğu yaklaşım ve metotlarla öğrencilerinin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine fırsat sunuyor.

Bu amaçla Vakıf Koleji, müfredat kapsamında öğrencilerin iletişim ve dil yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağlayacak 3 ayrı etkinlik düzenledi.

Vakıf Koleji öğrencileri dünya dillerini tanıdı

Etkinliklerin ilkinde Eğitim Fakültesini ziyaret eden Vakıf Koleji 5. sınıf öğrencileri, burada İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nalan Kızıltan ve öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Polat rehberliğinde çeşitli kültür ve dil etkinliklerine katıldılar. İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencileri, “Kültür ve Dil” dersinin içeriğindeki kültürlerarası iletişim ve çok dillilik bağlamında “uluslararasılaşma bilinci oluşturma ve dünya dillerini tanıtma” amacıyla hazırladıkları görsel ve işitsel materyalleri 5. sınıf öğrencilerine sundular. Öğrenciler, etkinliğin sonunda farklı ülkeleri tanıyarak bu ülkelerin somut ve soyut kültürlerini çeşitli materyallerle deneyimleme fırsatı buldular.

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü öğrencileriyle eğlenceli diksiyon eğitimi

Bir diğer etkinlikte de Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü 1. sınıf öğrencileri, Vakıf Koleji öğrencileriyle buluşarak onların kişisel gelişimlerine yönelik çalışmalar yaptı.

“Güzel Konuşma ve Diksiyon” dersi kapsamında ve öğretim üyesi Prof. Dr. Nalan Kızıltan’ın öncülüğünde Vakfı Kolejinin 2, 3 ve 7. sınıf öğrencileri için uygulamalı olarak güzel konuşma ve diksiyon etkinlikleri gerçekleştirildi. Konuşma organlarının tanıtımıyla başlayan etkinlik, öğrencilerin aktif katılımları eşliğinde duygularını katarak tekerleme okuma, haber veya reklam metni okuma ve resimlerle öykü anlatma uygulamalarıyla devam etti. Öğrenciler, etkinliklerin sonunda hem eğlenerek öğrendiler hem de duygularını ve düşüncelerini daha etkili biçimde ifade etme becerilerini geliştirdiler.

İngilizcelerini kısa oyunlarla pekiştirdiler

OMÜ’nünKurupelit Kampüsü’nde bulunmanın avantajlarından yararlanan Vakıf Koleji öğrencileri, Eğitim Fakültesi İngiliz Öğretmenliği 2. sınıf öğrencilerinin sergilediği İngilizce kısa oyunlarla da keyifli ve öğretici vakit geçirdiler.

Vakfı Koleji Konferans Salonu’ndaki etkinlikte İngiliz Öğretmenliği 2. sınıf öğrencileri, İngilizce sesletim sorunlarını vurgulamak ve onları gidermek amacıyla hazırladıkları oyunlarla çocuklara hitap etti. Her oyunun sonunda, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nalan Kızıltan tarafından izleyici olan öğrencilere sorular yöneltildi. Ardından öğrencilerle birlikte, dinlediğini yorumlama ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik etkinliklere yer verildi.