İmren Nilay Tüfekci,İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİL ADAY ADAYI… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

GÜNEBAKAN PROJESİ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

İmren Nilay Tüfekci,İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİL ADAY ADAYI…

İmren Nilay Tüfekçi,İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİL ADAY ADAYI…

İmren Nilay TÜFEKÇİ İyi parti Samsun il Başkanlık binasın da kalabalık partililer eşliğin de Aday Adaylık Açıklamasını yaptı.TÜFEKÇİ, Milli mücadelimizin ilk kalp atışlarına ev sahipliği yapan Samsunumuz da yeni ve heyecan verici için kolları sıvadık Türkiyen’in ve Dünyanın edinmiş olduğum tecrübeler ışığın da Samsun da kutlu bir hizmetin heyecan ve azmi ile iyi parti Milletvekil aday adaylığımı kamuoyu ile paylaşmaktan gurur duyuyorum.

TÜFEKÇİ,Konuşmasına şöyle devam etti,Türk kadınına siyaset deki sembol temsilcisi olan Saygı değer Genel Başkanımız Meral AKŞENER hanımefendinin liderliğin  de tüm gücümüzle 15 Mayıs itibarı ile hep Samsun da olacak Samsun ile yatıp Samsun ile kalkacak ve kentimizi lider bir şehir yapacak 1 milyon 400 bin vatandaşımızı da bu gururun sahibi için çalışacağız.

Bu vesile ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Ülkemiz şehrimiz ve Milletimiz için hayırlar getirmesini önü kesilemez bir kalkınma döneminin başlatmasını diliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Özgeçmiş

1986 doğumlu olan İmren Nilay Tüfekci, Bornova Anadolu Lisesi sonrasında lisans eğitimini, 1 yılı Erasmus Programı ile gittiği Varşova’da olmak üzere, İngilizce İşletme bölümünde tam burslu ve derece ile tamamlamıştır.

2011 yılında Management Traniee (Yönetici Yardımcısı) olarak başladığı bankacılık mesleğini, 5.5 yılın sonunda Kurumsal Pazarlama departmanında yönetici pozisyonunda noktalamıştır. 2015 itibari ile kurucusu olduğu İmadal şirketler topluluğunda yönetim kurulu başkanı olarak ticari hayatına sürdürmektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Türkiye’de büyük konut ve ticari inşaat projelerini yürüttüğü iş hayatında ayrıca yazılım geliştirme ve yatırım danışmanlığı sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.

2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde bir dönemi Washinghton D.C.’de olmak üzere yüksek lisans eğitimini, uzmanlık tezini ‘’A.B.D SEÇİM SİSTEMİNDE PAC’lerin (Political Action Committees, Siyasi Hareket Komiteleri)  ÇALIŞMA ŞEKLİ ve TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM SİSTEMİNE UYARLANABİLİRLİĞİ’’ üzerine yazarak tamamlamıştır.

2019 yılı itibariyle yönetim kurulu üyesi olduğu TABA-AmCham (Türk Amerikan İş Adamları Derneği-Amerikan Ticaret Odası) Derneği’nde üye ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmakta olup; bunun yanında Kagider, Dış Yönder ve UÇİD gibi STK’larda aktif rol almaktadır.

İmren Nilay Tüfekçi evli ve 3 kız çocuk annesidir.