SON DAKİKA

İlkadım’dan Elazığ Ve Malatya’ya Yardım Eli

Bu haber 25 Ocak 2020 - 13:14 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

İlkadım’dan Elazığ Ve Malatya’ya Yardım Eli

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası İlkadım Belediyesi olarak yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.

İlkadım'dan Elazığ Ve Malatya'ya Yardım Eli

İlkadım Belediyesi, merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve Malatya’da da şiddetli şekilde hissedilen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattı. AFAD ile birlikte gerçekleştirilecek yardım kampanyası için duyuruda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Depremden zarar geren vatandaşlarımızın yaralarını bir an önce sarmaları için ne gerekirse yapmaya hazırız” dedi. İlkadım Belediyesi Eğitim Merkezleri (İLKEM) öğrencilerinin de öncülük ettiği kampanya için gerekli çalışmalar başlatıldı.
Öncelikli İhtiyaçlar Belirlendi
Yaşanan deprem sonrası özellikle soğuk havadan etkilenen vatandaşlara yardım amacı ile öncelikli ihtiyaçların AFAD yetkilileri ile görüşmelerin ardından belirlendiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Yaptığımız görüşmeler sonrasında öncelikli ihtiyaçların vatandaşların soğuktan korunmalarının olduğunu öğrendik. Bu nedenle öncelikli olarak battaniye, elektrikli battaniye, kışlık giyecek ve gıda kolisinden oluşan yardım paketlerini Elazığ Valiliğimize ileterek dağıtımını sağlayacağız. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız 05533005558 numaralı cep telefonundan belediyemizle iletişime geçerek bilgi alabilirler” diye konuştu.