İLKADIMDA İMAR BARIŞI MESAİSİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

İLKADIMDA İMAR BARIŞI MESAİSİ

İLKADIMDA İMAR BARIŞI MESAİSİ

YENİ İMAR YASASI İLKADIM BELEDİYESİNDE COŞKU YARATTI

 

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen yeni imar yasası, yürürlüğe girmesi üzerine İlkadım’da binlerce konut sahibini belediyede buluşturdu.

 

 “İmar Barışı” olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskân sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile vatandaşlar belediyelere akın etti.

 

İLKADIM’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HEYECANI

 

‘İmar Barışı’nın Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girmesini değerlendiren
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Artık konut, imar, iskan sorunları çözülecek” dedi.

İmar Barışının halkta sevinç yaşattığını ifade eden Başkan Tok,“ Haziran ayından itibaren belediyemize 1.300 mükellefimiz müracaat etmiş olup 850 kişiye yapılandırma yapılmış ve 1.100 mükellefimiz Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün istediği bilgiler verilmiş olup, internet üzerinden müracaatlarını yapabilmeleri için bilgilendirilmiştir. Bu yasa ile beldemizde sıkıntılı olan mükelleflerimizin sıkıntıları giderilmiş olup her mükellefimize çare olmuştur. Bu yasadan her mükellefimizin yararlanması için gerekli bilgilendirme yapılmıştır.  Vergilerin peşin ödenmesinde %90’a kadar ceza ve gecikme zamlarının silindiği kararsız olan vatandaşlarımızın kurumumuza uğrayarak bu geniş yasadan faydalanmaları menfaatleri icabıdır.” diye konuştu.