İLK İŞ BABALIK PLATFORMU 2.KEZ BABA ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Rekorlar kıran okul…

GÜNDEM, SAĞLIK

İLK İŞ BABALIK PLATFORMU 2.KEZ BABA ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Bu haber 25 Haziran 2019 - 13:38 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

BABALAR “İLK İŞ BABALIK” DEDİ.

2017 yılında kurulan İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programını tamamlayan babalardan oluşuyor. Çocuğun gelişimi ve bakımında babaların rolü ve önemine dikkat çeken İlk İş Babalık Platformunun odaklandığı en temel amaç ise babaların erken yaşlardan itibaren çocuklarının bakım ve gelişiminde sorumluluk alması, çocuklarıyla iletişimlerinin artması, şehrimizde ilgili babalık davranışlarının benimsenmesi ve yaygınlaşması olarak ifade edildi.

 

İLK İŞ BABALIK PLATFORMU 2.KEZ BABA ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ Yaptığı Baba-Çocuk etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen Samsun İlk İş Babalık Platformu, Samsun Vosvos Kulübü ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı işbirliğiyle, 23 haziran Pazar günü Samsun’un Atakum ilçesi Batıparkta 280 baba ve 400 çocuğun katılımı ile eğlendirici oyunların yanısıra çamaşır asma yarışı gibi sorumluluk temalı etkinlikler yaptı. 700 kadar baba çocuk ikilisi katılımı ile gerçekleşen 2.Baba Çocuk şenliğine Samsun Vosvos Kulübü’de katılım sağlayarak etkinliğe renk kattı. Ayrıca babaların çocuk bakım ve gelişiminde sorumluluk üstlenmesinin ve karşılıklı yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çekerek farkındalık uyandırmaya çalışan İlk İş Babalık Platformunda yer alan bütün babalar giydikleri tişörtleriyle de mesaj vermeyi unutmadılar.

 

ŞAHİN, 100. YILDA YÜZLERCE İLGİLİ BABA YÜZLERCE MUTLU ÇOCUK BERABER.

Samsun İlk İş Babalık Platformu sözcüsü Cabir ŞAHİN yaptığı konuşmasında “100. Yılda Yüzlerce İlgili Baba Yüzlerce Mutlu Çocuk diyerek bu şenliği düzenledik. Biz Samsun İlk İş Babalık Platformu olarak ailede, mahallede, arkadaş arasında, iş yerinde ilgili ve sorumlu babalık için destekleyici ortamlar oluşturmak üzere yayınlar çıkardık; eğitimler, seminerler, sohbetler, stantlar, şenlikler ve sosyal medya kampanyaları düzenledik.

 

Babayım” diyen tüm babaların, çocuklarını eşitlikçi ve şiddetten uzak bir ortamda büyütebilmeleri için başlattığımız bu ve benzeri etkinliklerimize katılmaya ve bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşı olan, çocuğunu incitmeyen, onun okul çantasını ve yemeğini hazırlayan babaların sayısının artması için…

 

Çünkü biliyoruz ki; “Evinde şiddet yerine şefkat olan, sevgi olan, eşitlik olan çocuk, daha sağlıklı büyür, kendine güvenen bir birey olur.”

 

“Böyle etkinliklerle umarım sesimiz 100.yılda Samsun’dan tüm Türkiye’ye ulaşır ve yarınlarımız için bilinçli, geleceği şekillendirecek çocuklar yetiştiren ilgili babaların sayısı dahada artar.” dedi.

 

Samsun İlk İş Babalık Platformu