İHTİYACINIZ OLMADAN, KAN VERELİM « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

KAN BULMAK İSTİYORSANIZ, LÜTFEN SAĞLIKLI İKEN KAN VERİN!…

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı işbirliği çerçevesinde ilimizin her gün değişik noktalarında ve bu gün de Valilik binası önünde “Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can” kan bağışı kabul çalışması, kan bağışı düzenlendi.
Vali Osman Kaymak ve Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı işbirliği çerçevesinde Samsun Valilik binası önünde düzenlenen kan bağışı kabul çalışmasına katılarak, kan bağışında bulundu.
SAYIN VALİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Kan bağışının ardından bir açıklama yapan Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır diyoruz. Sağlık kuruluşlarındaki hastalarımızın kana ihtiyacı olduğunda, onların güvenli bir şekilde karşılanması ancak gönüllü ve düzenli bağışlarla mümkün. Bu gün gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaya katılarak kan bağışında bulunan Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Sayın Valimiz ‘kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu’ vurgusuyla kan bağışında bulunma çağrısı yaptı. Stokların her daim ihtiyaca cevap verebilmesi için biz de vatandaşlarımızı gönüllü ve düzenli bağışçı olmaya davet ediyoruz” dedi.
KENDİ SAĞLIĞI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ
Kan bağışında bulunduktan sonra açıklama yapan Vali Osman Kaymak, “Tabi ki, Türk Kızılay’ın görevi çok kutsal. Kan vermek insanın hayatını kurtaran önemli bir konu. Bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. İnsanlarımız kan vererek sağlıklarını koruyabilirler. Gerçekten bu hem insanların kendi sağlığı açısından çok önemli, hem de her verdikleri kan 3-4 kişinin hayatını kurtarabilir. Bu kadar kutsal bir vazifeyi bütün vatandaşlarımızın yapması lazım. İlimizde Türk Kızılay’ının kan araçları zaman zaman değişik noktalarda etkinliklere katılarak kan bağışı kabul çalışması yapıyorlar” diye konuştu.
İHTİYACINIZ OLMADAN, KAN VERELİM
Arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre Kızılay’ın Kan Merkezleri veya Kan Bankaları’nda stokların azalmaya başlamış olduğunu ifade eden Vali Kaymak, ”Allah korusun belki hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Onun için lütfen kana ihtiyacınız olmadan, kan verelim. Önceden eşimizin dostumuzun kana ihtiyacı olduğunda insanların kan bulmak için nasıl seferber olduğunu hatırlarım. Bulamadıklarında ise ne kadar ıstırap çektiklerine çok şahit olmuşumdur. Bir gün sizin de kana ihtiyacınız olabilir. İhtiyacınız olduğunda kan bulmak istiyorsanız, lütfen sağlıklı iken gelin kan verin. Hem kendi sağlığınızı koruyun, hem de Kızılay’ımızın bu kutsal vazifesine destek olun. Güzel ülkemizde yaşamaya devam edelim” diye konuştu.
BÜYÜK BİR ÇALIŞMA YAPIYORLAR
Organ nakli bağışı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Vali Kaymak, “Organ nakli ile ilgili çalışan sağlık personeli arkadaşlarımız ilimizde organ nakli ile ilgili bağışta bulunulması için büyük bir çalışma yapıyorlar. Samsun ilimiz geçen ay Türkiye’de en çok organ nakli bağışı yapan il sıralamasında birinci oldu. İlimizi organ nakli bağışı sıralamasında Türkiye birincisi yapan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Organ nakli de çok hayati bir konu.  Organlarımız insanlara hayat versin diyoruz. Vatandaşlarımızı organ nakli konusunda daha çok organ nakli bağışı yapmaya davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

İHTİYACINIZ OLMADAN, KAN VERELİM

KAN BULMAK İSTİYORSANIZ, LÜTFEN SAĞLIKLI İKEN KAN VERİN!… Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı işbirliği çerçevesinde ilimizin her gün değişik noktalarında ve bu gün de Valilik binası önünde “Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can” kan bağışı kabul çalışması, kan bağışı düzenlendi. Vali Osman Kaymak ve Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, İl […]