İdrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

İdrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Gürkan Özkan, “Kişinin sosyal yaşantısını etkileyecek olan idrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.” dedi.

Yapılan araştırmalara göre 30 yaşın üzerindeki her 4 kadından 1’i idrar kaçırmadan şikayet ediyor fakat bunu gizliyor.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri  Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Gürkan Özkan, kadınlarda sıkça görülen idrar kaçırma sorununun tedavisi olduğunu söyledi.

İDRAR KAÇIRMA PROBLEMİNİN TEDAVİSİ VAR
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Gürkan Özkan, kadınların utanma duygusunu bir tarafa bırakıp mutlaka geç kalmadan tedavilerini yaptırmaları gerektiğini belirterek, “Tedavisi oldukça kolay olmasına rağmen, birçok kadın idrar kaçırma sorununu en yakınlarıyla dahi paylaşamıyor. Yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlığın kader olduğunu düşünmemek lazım. Özellikle gündüz ve uyanıkken istem dışında idrar kaçırma iş hayatı olumsuz etkiliyor.

Örneğin, kişi bir alışveriş merkezine yada farklı bir kuruma gittiğinde mutlaka tuvalete en yakın yere oturma ihtiyacı duyuyor. İş yerinin mutlaka tuvalete yakın olmasını tercih ediyorlar. Kısacası ilk aradıkları şey tuvalet oluyor. Bu da kişiyi ciddi şekilde zora sokuyor.

HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Sonuçta kişinin sosyal yaşantısını da etkileyecek olan idrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.  Bu problem sadece yaşlanma ile ortaya çıkan bir durum değildir. Özellikle menopoz sonrası dönemde olan ve fazla sayıda ve zor doğum yapmış kadınlarda görülen bu durum bazen daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir.
İdrar kaçırma, cerrahi veya cerrahi dışı yöntemlerle, ilaçla tedavi edilebiliyor. Bu rahatsızlık, bir tür fonksiyon bozukluğu olduğu için tedavisinin de iyi düzenlenmesi gerekiyor.” diyerek sözlerine son verdi.

İdrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir

İdrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Gürkan Özkan, “Kişinin sosyal yaşantısını etkileyecek olan idrar kaçırma sorunu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir.” dedi. Yapılan araştırmalara göre 30 yaşın üzerindeki her 4 kadından 1’i idrar kaçırmadan şikayet ediyor fakat bunu gizliyor. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri  Üroloji Uzmanı […]