HERŞEY MEHMETÇİK İÇİN « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Murat Değirmenci’den Basın ve Üniversite İşbirliği İle Yenilikçi İstihdam Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

HERŞEY MEHMETÇİK İÇİN

HERŞEY MEHMETÇİK İÇİN

Barış Pınarı Operasyonu’na destek için toplanan Kavak Belediye Meclis Üyeleri, altı aylık huzur haklarının Mehmetçik Vakfı’na verilmesini istedi.

Kavak Belediye Meclisi,  Ekim ayı olağanüstü toplantısında Barış Pınarı Operasyonuna tam desteğini açıkladı.  Meclis Üyeleri, ayrıca,  6 aylık huzur haklarının Mehmetçik Vakfı’na verilmesi önerilerinin bir sonraki oturumda ele alınması için teklifte bulundular.

Kavak Belediye Meclisi Ekim ayı olağanüstü oturumunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu ile terör örgütlerinin bölgedeki yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Operasyonuna nihai amacına ulaşıncaya kadar tam destek verdiğini açıkladı.

Kavak Belediyle Meclisinin olağanüstü Ekim ayı oturumunda  “Barış Pınarı Harekâtını Destekliyoruz” başlığı ile yapılan açıklamayı Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu okudu. Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşın hayatına kast eden PKK terör örgütünün yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesi olduğu dile getiren Sarıcaoğlu, şöyle devam etti:

” Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ-PKK-PYD-YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır “

DİPLOMATİK ALANDA BÜYÜK BAŞARI

Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, Mehmetçiğimizin sahada elde ettiği başarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu ile diplomatik alanda da sürdürüldüğünü ve ABD ile sınırlarımızda terör örgütünün mevcudiyetine son verecek önemli kararlar alındığını ifade ederek şöyle dedi.

“Türkiye’nin öne sürdüğü tezlerin kabul edilmesi ve 32 km’lik alanda hiçbir teröristin kalmayacak olması ülkemizde misafir edilen Suriyeli kardeşlerimizin de vatanlarına dönüşlerinin önünü açmıştır. Gelinen nokta ile Türk devleti bir kez daha tehditlere karşı ne pahasına olursa olsun boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekâtını nihayi amacına ulaşıncaya kadar desteklediğimizi ifade eder kahraman Mehmetçiğimizin her daim yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatırız.”