“Her Şey Türkiye için” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

“Her Şey Türkiye için”

Bu biyografi 04 Kasım 2019 - 8:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI ERSAN AKSU’NUN AÇIKLAMALARI

AK Parti 82. İl Danışma Meclisi Toplantısı Atakum’daki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. AK Parti’nin 3 Kasım 2002 tarihinde iktidara gelişinin 17. yıl dönümünde gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, geçmiş dönem Milletvekili Mehmet Kurt,

geçmiş dönem il başkanları, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, İl kadın ve gençlik kolları başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Büyük coşku içerisinde yoğun katılımla gerçekleşen programın ilk bölümünde AK Parti’nin iktidara gelişinin 17. yıl dönümü dolayısıyla video sunumu yapıldı. Açılış konuşmasını yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Her Şey Türkiye için” diyerek çıktığımız bu yolda 17 yılı geride bıraktık. 3 Kasım 2002, birlikte yürüdüğümüz milletimizden aldığımız destek ve güç ile Türkiye’nin yükselişinin ve şahlanışının başlangıç tarihi olmuştur.”

“AK Parti’miz esasen milli iradenin iktidar olma, var olma hareketidir. İktidarlarımız öncesi “Eski Türkiye’de”; 27 Mayıs darbesiyle tanzim edilen anayasal kurumlar aracılığı ile “milli iradenin üstünlüğünün” üstünde “üstünlerin iradesinin” geçerli olduğu. halktan kopuk bir bürokrasi ile kuşatılan devlet aygıtı ile temel insan haklarının, din ve vicdan özgürlüğünün kısıtlandığı, baskılandığı ağır bir vesayet sistemi vardı.”

“Türkiye’de milletin makûs talihini değiştirecek bir lider, Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkmış ve kuruluşundan bu güne her seçimi kazanan AK Parti iktidarları Cumhurbaşkanımızın liderliğinde siyaset, hukuk ve ekonomi başta, pek çok alanda reformlar yaparak ülkemizin refah ve kalkınmasında muhteşem başarılara imza atmıştır. Vesayet sistemi ortadan kaldırılmış, ülkemizde milli iradenin üstünlüğü sağlanmıştır. Bu bakımdan tüm umutlarını bizlerin, iktidarımızın tökezlemesine bağlayan Türkiye düşmanlarına bekledikleri fırsatı veremeyiz.”

“Parti yöneticileri, Belediye Başkanı, meclis üyesi teşkilat mensubu hiçbir kardeşimizin, partilimizin böylesi ağır bir vebalin altına girmeyeceğine inanıyoruz Şehirlerimizi, ülkemizi o eski karanlık günlere, tekrar döndüremeyiz…

Bizler; tesadüflerin, çıkarların bir araya getirdikleri değil, ortak hayallerin, ortak hedeflerin, ortak ideallerin buluşturduğu bir yapıyız.”

“Bizler, birlik olmadan dirlik olmayacağına inanan, aynı davaya, aynı sevdaya gönül vermiş insanlarız.

Zaman; şehrimizin maslahatını, milletimizin menfaatini, ülkemizin bekasını, her türlü küskünlüğün, kızgınlığın önüne koyma zamanıdır.”

“Gün fitneyi büyütme, kırgınlıkları derinleştirme günü değil, bir olma, beraber olma, kenetlenme, safları sıklaştırma günüdür.

Şehrimizin yarını, Ülkemizin istikbali, bizlerin de mensubu olduğu bu kadroların omuzlarındadır.

Gönül Belediyeciliği demişti Reis’imiz.

Gönül belediyeciliği ‘Gönül Siyasetidir, gönüllü siyasettir’ aynı zamanda.

Şunu mutlulukla ifade etmeliyiz ki Samsun AK Parti teşkilatları olarak; İl Başkanı, İlçe Başkanları, Milletvekilleri, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızla Samsunumuzun refah ve kalkınması, ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması adına gayet uyum, istişare ve iletişim içindeyiz.”

“Cumhurbaşkanımızın ‘Barış Pınarı’ harekâtı talimatını verdiği 9 Ekim Perşembe günü Ankara’da, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimiz Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan başkanlığında Samsunumuzun muaccel ihtiyaç ve talepleri için tekrar bir araya geldik.”

“Bu çerçevede Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik, İç İşleri bakanlarımızı ziyaret ederek, şehrimizle ilgili kentsel dönüşüm projelerine, millet bahçesi, hükümet konakları ve benzer yatırımlara dair destekler sağlanmıştır.Sergilenen ve önümüzdeki süreçlerde de devam ettireceğimiz bu siyasi birlik, beraberlik ve ortak hareketten Samsunumuz kazanacaktır, Samsunlu kazanacaktır, Partimiz kazanacaktır.”

“Biliyorsunuz 7 Ekim itibarıyla AK Partimizin kongreler süreci başlamıştır. İlçe Kongrelerimiz 01 Ocak–26 Nisan tarihlerinde, İl Kongrelerimiz 01 Hazirandan itibaren yapılacak ve daha sonra Genel Merkez Büyük Kongremiz yapılacaktır.”

Kongrelerimiz, Büyük, güçlü ve bağımsız Türkiye için güç birliği yaptığımız, kardeşlik bağlarımızı yenilediğimiz ve aynı zamanda bir bayrak değişimiyle birlikte, ülkemizi 2023–2053–2071 hedeflerine taşıyacak yeni kadroların da aramıza katıldığı zamanlar olacaktır.

“Bizler; hizmet için, partimizin başarısı için birtakım görevleri bir hizmet yarışı / bayrak yarışı olarak telakki ederiz.

Kurucularımızdan bugüne Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Belediye Başkanı, Meclis Üyesi, Mahalle başkanları tümüyle görev almış tüm teşkilat mensuplarımız bu davanın neferleriyiz.”

“Nasıl ki Ülkemizin bekası adına ‘Barış Pınarı’ harekâtında zafere ulaşmak durumunda isek;

hizmet erleri olarak bizler de Hizmet Pınarı harekâtımızda başarıya ulaşmak mecburiyetindeyiz. Bizim vazifemiz de budur. Teşkilatçılığı memleket meselesi olarak görüyoruz. Çünkü şu süreçte Ak partinin kaderi ile ülkenin kaderi birdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MUSTAFA UMAR MHP İLKADIM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

MUSTAFA UMAR MHP İLKADIM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Samsunlu iş insanı ve sevilen simalardan, Mustafa UMAR İLKADIM BELEDİYE MHP ADAY ADAYI Türkiye'de 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yönelik hazırlıklar devam ederken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den Mustafa UMAR aday adayı oldu. UMAR yaptığı açıklamada, "İlkadım'ı inşallah hep birlikte yaşanabilecek bir konuma getirmek için aday adayı oldum." dedi. "Meclis üyesi tecrübe ve deneyimimiz birikimimiz ile İlkadım ilçemize daha kaliteli daha ferah yarınlar için ekibimle kollarımızı sıvadık, BİSMİLLAH dedik. Ayrıştırmadan ilçemizde yapacağımız projeleri yakında kamuoyuna açıklayacağım..." diyerek sözlerine devam etti. İLKADIM İÇİN GÜÇLÜ BİR İSİM "Samsun'…

ÇİFTÇİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR

ERKUT ÇİFTÇİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR Tüm Samsunluların beklediği isim İlkadım Belediye Başkan Adaylığında adı geçen Erkut ÇİFTÇİ nihayet İlkadım Belediye Başkan A. Adaylığını açıklama kararı aldığını söyledi. Halkın desteği ve yoğun talebi üzerine görev alma zamanının geldi de geçtiğini söyleyen ÇİFTÇİ, bu kutsal görev için uzman ekibi ve kadrolarıyla kollarını sıvadığını söyledi. Erkut ÇİFTÇİ İlkadım Belediye Başkan A. Adaylığı açıklamasını 2 Aralık 2023 tarihinde Cumartesi günü saat 16.00 'da Samsun Cumhuriyet meydanında bulunan İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı binasının önünde yapacağız, dedi. Bu vesile ile Samsun halkını yapacağımız A. Adaylığı açıklamamıza davet ediyorum. İnşall…

AK Partili İshak Taşçı, Cemiyet’te ‘ATAKUMLULAR BİZİ ÇAĞIRDI’

AK Partili İshak Taşçı, Cemiyet'te 'ATAKUMLULAR BİZİ ÇAĞIRDI' Atakum Belediye Başkanlığı için yeniden kolları sıvayan İshak Taşçı, "Halkımızın büyük baskısını gözardı edemezdik" dedi 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimler kolları sıvayan ve bir kez daha AK Parti çatısı altında Atakum Belediye Başkanlığı'na soyunan İshak Taşçı, "Atakumluların yoğun ısrarı, talebi var. Halkımızın büyük baskınısı görmezden gelemezdik" dedi. İshak Taşçı, seçim çalışmaları kapsamında Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla sohbet eden İshak Taşçı, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. BASINI ÇOK ÖNEMSİ…

İshak Taşçı, “Hepimiz biriz, beraberiz”

- Atakum Belediyesi yeniden herkesin belediyesi olacak! AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı İshak Taşçı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesini ziyaret etti. Taşçı, “Hepimiz biriz, beraberiz. Atakum’da daha önce sağladığımız birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek için sadece birkaç ay kaldı” ifadelerini kullandı. ALEVİLERİN TEMSİLCİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM 2024 yerel seçimleri için Aday Adaylığını açıklayan önceki dönem Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ilk STK ziyaretini Belediye Başkanlığı döneminde inşaatını üstlendiği Cem Evine gerçekleştirdi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Yönetim Kurulu ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Taşçı, Atakum …

Lüleburgaz Belediyesi vatandaşın en acı gününde yanında!

Lüleburgaz Belediyesi vatandaşın en acı gününde yanında!2018’den bu yana defin işlemleri ücretsiz!Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin göreve gelir gelmez hayata geçirdiğiücretsiz defin işlemi sayesinde vatandaşlar en acı günlerinde kendilerini yalnız hissetmiyor.Cenazesi olan vatandaşların 4445539 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden tek bir telefonlagerçekleştirdiği defin işlemleri sırasında ikameti Lüleburgaz’da olan vatandaşlardan hiçbirücret talep edilmiyor. Ayrıca Lüleburgaz Belediyesi Trakya’nın her yerine ve tüm cenaze nakilistasyonlarına cenazeleri ücretsiz bir şekilde gönderiyor.Lüleburgaz Belediyesi vatandaşın en kötünde de yanında oluyor. Belediye Başkanı Dr. MuratGerenli’nin sözlerinden biri olan ve göreve gelir gelmez hayata g…

Teknosa Gaming Parkour’da Yeni Rekor Kırıldı

Teknosa Gaming Parkour’da Yeni Rekor Kırıldı Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa, farklı şehirlerde düzenlediği etkinliklerle oyun ve teknoloji tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşatmaya devam ediyor.  Eskişehir'de yoğun katılımla gerçekleştirilen Teknosa Gaming Parkour etkinliğinde 71,578 salise ile tüm zamanların en iyi parkur süresi elde edilerek, yeni bir rekora imza atıldı. 'Oyunda Buz Çağı' mottosuyla hayata geçen yarışma serisi finale doğru ilerlerken, oyun ve teknoloji severlerden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Intel Türkiye, Lenovo Türkiye ve Microsoft'un iş birliğiyle düzenlenen etkinliğin Eskişehir ayağı, Espark AVM'de gerçekleşti. Performansa ve hıza dayalı oyunlar arasında yer alan Forza Horizon 5, FIFA 2023…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ