HEM HOBİ HEM GELİR KAPISI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

HEM HOBİ HEM GELİR KAPISI

Bu haber 22 Ekim 2019 - 11:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İLKADIM BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZLERİ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ…

İLKADIMLI KADINLAR HOBİLERİNİ MESLEĞE DÖNÜŞTÜRECEK…

DEMİRTAŞ; “7’DEN 70’E HERKESE UYGUN BRANŞLARIMIZLA EĞİTİME DEVAM EDİYORUZ”…

 

İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılacak meslek edindirme ve hobi kurslarına vatandaşlardan büyük ilgi.

İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılacak yeni dönem kursları İlkadımlılar tarafından büyük bir ilgi görüyor. Yeni dönem kurs kayıtlarının başlaması ile birlikte vatandaşların yoğun başvuruları sevindirdi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın büyük bir önem ile hassasiyet gösterdiği kurslardan özellikle kadınlar ve gençler faydalanarak hem el becerilerini arttırma hem de aile ekonomilerine katkı sağlama şansı bulacaklar.

 

HER YAŞA VE İLGİYE UYGUN BRANŞLAR

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kültür Merkezlerinde, cam süsleme sanatından kumaş ve iplikten abiye dilimine, filografi sanatından rölyef kurslarına kadar birçok branşta hobi ve meslek edindirme kursları hayat bulacak. Her yaştan vatandaşın kendi yeteneği ve talebine uygun bir branş seçebileceği kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek kurslarda 110’u aşkın usta öğretici ve eğitmen hizmet verecek. Bir yandan hobi amaçlı kurslar devam ederken bir yandan da meslek edindirmeye yönelik kurslar hem İlkadımlı hem de Samsunlu vatandaşların hizmetinde olacak. Eğitim hayatına devam eden öğrenciler için de okul derslerine destek ve sınavlara hazırlık amaçlı kurslar devam edecek.

 

HEM HOBİ HEM GELİR KAPISI

Özellikle kadın ve gençlerin yararlanarak aile ekonomisine destek sağlamalarına imkan sağlamak amacı ile özenle belirlenmiş branşların seçildiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “7’den 70’e her yaştan vatandaşımıza uygun branşlarımızla İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı kurslarımızda halkımızın hizmetinde olacağız. Kısa süre önce başlayan kurs kayıtlarımıza özellikle kadınlar olmak üzere halkımızdan büyük bir ilgi var. Bu sevindirici ilgiyi karşılıksız bırakmayacak şekilde hassasiyetle ve özenle hazırladığımız kurslarımız birçok ayrı noktada bulunan kültür merkezlerimizde yeni eğitim dönemine hazır. Buralarda köklü geleneğimizin el emeği eserlerini yaşatmaya devam etmenin yan ısıra ortaya çıkan ürünlerin aile ekonomisine katkı sağlamasını da amaçlıyoruz. İlkadımlı kadınlar bu kurslarımızda hem hobilerini geliştirebilecek hem de bu hobilerini mesleğe dönüştürme şansı bulacaklar” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN