Hayırsever Yeşilyurt Ailesi’nden Eğitime Büyük Destek « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

  Hayırsever Yeşilyurt Ailesi’nden Eğitime Büyük Destek

  Hayırsever Yeşilyurt Ailesi’nden Eğitime Büyük Destek

 

Yeşilyurt Ailesi eğitime destek olmaya devam ediyor. Daha önce Samsun’ da eğitim alanında yapılan birçok faaliyete destek olan Yeşilyurt Ailesi bu defa 16 Derslikli bir okul yaptırıyor.

Samsun Tekkeköy ilçesi Selyeri Mahallesinde Mülkiyeti Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait 19.550 Metrekare arsa üzerine Yeşilyurt Demir Çelik Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti. tarafından Karadeniz bölgesinin en modern ve donanımlı Anahtar Teslim 16 derslikli mesleki ve teknik Anadolu Lisesi binası ve Atölye (3 derslikli klinik) yaptırılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hayırsever Cemal YEŞİLYURT, “Yeşilyurt ailesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Bizim sosyal yatırımlarımız da her zaman Milli Eğitim öne çıkmaktadır. İnşallah bu okullarımızda okuyan evlatlarımız hayırlı yetişir. Vatana millete hayırlı insanlar olurlar. Bir aile şirketi olarak Türkiye’de en uzun yaşayan aile şirketlerinden biriyiz. Yarın biz torunlarımıza aynen bunu devam ettirmeleri için sağlam temeller üzerine bırakıyoruz. Okulumuz ilimize hayırlı olsun” dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tarım ve hayvancılık alanında Meslek Lisesi olarak düşünülen okulda deneyimli ve donanımlı öğretmenleriyle dünya ve ülke genelinde tarım ve hayvan sağlığı sektörüne bilgi ve beceri seviyesi yüksek, özgüven sahibi, sürekli gelişen ve geliştiren, bilgili ve tecrübeli eleman yetiştirilecek. Uygulamalı eğitimlerin, günümüz teknolojisine uygun şekilde yapılacak olan atölyelerde verilerek, öğrenim gören öğrencilerin eğitim hayatı sonrası iş hayatına katılabilmelerine olanak sağlanacak.

Ayrıca Kovid-19 sürecinde internet erişimi, internete bağlanacak cihazı veya evinde televizyonu olmayan ve özellikle EBA Destek Noktalarına ulaşım konusunda sorun yaşayan, kırsal kesimdeki yerleşim yerlerinde bulunan öğrenciler ile bunlardan karantina vb. gibi sebeplerle evlerinden çıkamayacak durumdakilerin EBA canlı derslerden ve EBA portalından yararlanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan “Öğretmenim Sınıf Tam” projesi kapsamında 100 adet tablet bağışında bulunarak büyük destek veren Yeşilyurt ailesi, aile olarak desteklerine devam edeceklerini belirtti.