Haydi Samsun Sen De Kardeşine Sahip Çık « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Haydi Samsun Sen De Kardeşine Sahip Çık

Haydi Samsun Sen De Kardeşine Sahip Çık

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, imkânı olan tüm Samsunluları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olmaya davet ederek, “Devlet milletinin yanında. Haydi Samsun. Sen de kardeşine sahip çık” dedi.

Haydi Samsun Sen De Kardeşine Sahip Çık

Koronavirüs ile mücadele Türkiye’nin alınan tedbirlerle salgın karşısında başarılı bir süreç yaşadığını belirten Ersan Aksu, “Bu süreçte devletimiz tüm kurumlarıyla milletinin yanında. Bu tablo bir kez daha gösterdi ki biz büyük bir ülkeyiz. Bu zor günlerde hükümetimiz Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 200 milyar TL desteği milletimiz için devreye aldı. Salgın ile mücadeleden ekonomik olarak olumsuz etkilenen her vatandaşımız için seferber olan devletimiz, onların mağdur olmalarına müsaade etmemektedir. Bu kapsamda şu ana kadar 4 milyon 400 bin haneye 1000’er TL nakdi destek verildi. Şimdi ise 3. faz destek programı devrede ve ihtiyaç sahibi hanelere yine 1000’er TL nakdi destek verilecek. Milleti için seferber olan ülkemizle ve liderimizle gurur duyuyoruz” dedi.
Dünyaya Örnek Oluyoruz
Türkiye’nin bu süreçte her bir ferdi ile dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik örneği gösterdiğini ifade eden Başkan Aksu, Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre önce “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na da imkânı olan herkesi destek olmaya davet etti.
Kampanyaya Destek, Üyelere Mesajla Çağrı
AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek Milli Dayanışma Kampanyası’na destekte bulunduklarını belirten Aksu, ayrıca 210 bin kadar parti üyesine de mesaj göndererek kampanyaya destek olmaları çağrısı yaptıklarını söyledi.
İmkânı Olan Herkes Bağışta Bulunabilir
“Bu günlerin her zamankinden daha fazla birlik beraberliğe, yardımlaşmaya, kardeşliğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyulan dönem olduğunu vurgulayan Aksu, sözlerinin devamında şunları söyledi; “Kardeşine yardımcı olmak gönülden gelir. Biz de gönlü çok zengin olan bir milletiz. İmkânı olanın ihtiyacı olana yardımcı olması gereken dönemde yaşıyoruz. Samsunlu hemşehrilerimi kampanya kapsamında açılan hesaplara imkânı ölçüsünde destek olmaya çağırıyoruz. Bu nedenle Haydi Samsun, sen de kardeşine sahip çık diyoruz ve imkânı olan tüm Samsunlu hemşehrilerimizi de “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışta bulunarak ihtiyacı olan kardeşlerimize destek olmaya davet ediyorum.
Zekât Olarak Da Verilebilir 
Şu hususu da belirtmekte fayda görüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımız kampanyaya, ‘Zekât’ olduğunu belirtmek kaydıyla zekâtların da ödenmesinin caiz olduğunu belirtmiştir. Vatandaşlarımız kampanyaya bu şekilde de bağışta bulunabilirler. Ayrıca vatandaşlarımız CORONA yazıp 8119’a dilediği kadar SMS göndererek her seferinde 10 TL bağışta bulunabilir. Gayretimiz hiç bir vatandaşımızın mağdur olmaması ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir.”