Halk Şairi Nermin EKER Atakent Ortaokulu Çanakkale Zaferi Programı’nda « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

GÜNEBAKAN PROJESİ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Halk Şairi Nermin EKER Atakent Ortaokulu Çanakkale Zaferi Programı’nda

Türkiye’nin başta Samsun olmak üzere; birçok ilinde, milî ve tarihî günlerindeki kültür, sanat programları ile; şiir dinletilerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Kültür Bakanlığı Halk Şairi Nermin EKER; bu defa da Samsun Atakum Atakent Ortaokulu’nun gerçekleştirdiği Çanakkale Programı’nda sahne aldı.

Halk Şairi Nernin Eker; Atakent Ortaokulu Türkçe öğretmenlerinden şair ve yazar Mine Tangur ve aynı okulun bir diğer Türkçe Öğretmeni Sakine R. ile birlikte  hazırladıkları; ” Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı’nda  buluştular.

Halk şairi Nermin Eker; Çanakkale, Bayrak, Mehmet şiirleri okuduktan sonra; Yazar şair Avukat Nadi Macit beyin “Çanakkale Destanı” şiirini ayrı bir güzellikte ve türküler eşliğinde seslendirdi.

Okul öğrenci ve öğretmenlerinin de eşlik ettiği türkülerle, duygu dolu anlar yaşandı.

”  Hey Onbeşli, Çanakkale ve Allı Turnam türkülerinde ise; hoş bir sürpriz yapan Halk Şairi Nermin Eker; şeker, lokum ve Türk Bayrakları dağıtarak, programa apayrı bir renk ve âhenk kattı.

Okulun internet sitesinden yapılan konuyla ilgili açıklamaise şöyle :

” Atakent Ortaokulu ailesi olarak; Çanakkale Zaferi ve şehitlerimizi Anma töreninin 108. Yıldönümünü gurur ve minnetle gerçekleştirdik.

Türkçe öğretmenleri Mine T. ve Sakine R. hazırladığı programa konuk olarak katılan Kültür Bakanlığı Halk Şair Nermin EKER güçlü yorumu ile renk katarken; aynı zamanda duygusal anlar yaşattı.

Müzik öğretmenimiz Elif E.güçlü sesi ile Çanakkale ağıtlarını söylerken, duygusal anlar yaşandı. Atakent idarecileri, öğretmenleri , Değerli konuğumuz Nermin EKER ve öğrencileriyle gurur verici bir güne daha imza attı.

Nermin hanıma ve Türkçe Öğretmenlerimiz Mine Tangur ve Türkçe Öğretmeni Sakine R ve Müzik Öğretmenimiz Elif E. öğretmenizie, müzik korosunu oluşturan ve şiirlerle yazıları seslendren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.”

Program; Hoşgelişler Ola, Mustafa Kemal Paşa ” marşını hep beraber  büyük bir coşkuyla söyleyerek ve alkışlar arasında sona erdi.

Programda; şair Nermin Eker’e çiçek ile günün anısına Okul Müdürü Mahir BOLGİ tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Tüm fotoğraflar için tıklayın:  https://atakumatakentoo.meb.k12.tr/icerikler/caakkale-zaferi_13807809.html